Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB video capturing

Dobry den
mam miniDV kameru ale nemam firewire radic v PC, no chcel by som dostat video kamery do PC cez USB.. sice video bude mizernej kvality ale mne to bude stacit. V kamere je mod USB function a vtedy sluzi ako webkamera.
Preto potrebujem nejaky program co zachytava kvalitne (video + zvuk idu naraz nie oneskorene a pod) video z USB.
Skusal som Sony vegas alebo Ulead Video studio ale oni grabbuju len tak ako sa ma , tj cez 1394 firewire..
Takze aky program pouzit ?
DIk

na to by si potreboval nejakú hardwarovú záležitosť,ktorá by synchronizovala audio/video stopu,niečo minimálne ako dazzle dvd maker,alebo pinnacle 500/700 usb,prípadne ich pci verzie[to sú cenovo najdostupnejšie veci pre bežného smrtelníka],kroré umožňujú na jednom konci pripojiť kameru a do pc cez usb/pci zbernicu už pošlú hotové, hardwarom zosynchronizované video

aha.. ono stiahol som daco profesionalnejsie na zachytavanie z Webcamky (Active WebCam) a to spravi dobru synchronizaciu, avsak vklada prazne framy zvuku alebo co - lebo zvuk sa trha...
no zase nepouzitelne.. asi sa uspokojim s nezosynchronizovanym videom.. :-/

pokial usb na príslušnom pc nestíha na synchronizáciu,tak to žiadny software nespraví,treba to riešiť cez hardware,ktorý to stihne upraviť,nie každý usb čip to zvláda,preto sa pri usb zdôrazňuje jeho nevhodnosť na prenos videa,našetri si cca 1500,- a kúp si dazzle dvd maker,je to "krabička".ktorú pichneš do usb portu,z druhej strany zapojíš kameru,v "krabičke " máš hardwarový mjpeg/mpeg kodek od LSI-Logic,ViXS-Zoran+Analog Devices audio čip s hw dolby digital,všetko sa zosynchronizuje v reálnom čase a do pc dostaneš video v poloprofi kvalite,ušetríš si hromadu času a nervov s alchýmiou a skúšaním všelijakých krkolomných postupov,ktoré obvykle k ničomu nepovedú

lebo i tu pise :
makevideo.html

When capturing video, the device is feeding frames to Virtualdub. Depending on how quick your device is, how quick your computer is, you might not get a frame exactly on the dot of your selected frame rate. By the way, the frame rate is selected by clicking on the fps button on the bottom on the screen. Your webcam might only be capable of 16fps - so what happens when you tell it 25fps? Basically, every couple of frames it will double up, two frames in a row that are exactly the same.

There are three ways of dealing with this - firstly, do nothing and hopefully the PC and the webcam will operate perfectly and neither will miss a beat. However if they occasionally miss a beat then the video and audio will come out of sync. Terrible! The second is to adjust the audio by speeding up and slowing down according to the video rate. Yuck! I dunno about you but the sound of the guitar is more important that an occasional dropped frame. The third is to adjust the video to the audio by dropping excess frames or inserting extra frames as necessary. It would be better if the devices could keep up with each other, this option is the next best bet.

makevideo08.png

...proste VirtualDub ma tu funkciu ako obist to hardwarove casovanie, ale tak asi to nieje dokonale ??

ne. Píše se tam, že se dá špatně stažené video (s dropouty, tj. vypadené snímky) "opravit" zpomalením zvuku, přičemž je hned řečeno, že to je řešení pro kočku a dále třetí možnost je ruční přidání obrazových polí do videa, což je rovněž řešení k ničemu.

Opravdu nad tím nešpekuluj, kup si za 400 firewire řadič (viz: http://www.nejlepsiceny.cz/rozsirujici-karty-a-huby /firewire-pci-karta-3-port.html) a za cca 70 Kč kabel (http://www.patro.cz/objects/1074227458.html?group_o id=) - pozor, předpokládám, že kamera má 4P konektor (ten menší)