Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stavim si kompa a potřeboval bych jestli mi někdo neskouknete jestli jsem vybral vhodný komponenty.

Čabas
před týdnem mi shořel starej kompík tak pořizuju novej. Cena do který se chci vejít je cca 20 000Kč. Na czech computer.cz jse si vybral komponenty, a snad i dobrý, ale nechci riskovat, že mi přijdou nekompatibilní součási, nebo, že jsem sáhl vedle:) Chtěl bych Vás poprosit jestli byste to neskoukli. Díky....
chip: Intel Core2 Duo E7200 2.53GHz 3MB 1066MHz 775pin BOX
deska: Asus P5K Premium/WiFi-AP - Intel P35
paměť: Corsair DIMM 4096MB DDR II 800MHz TWIN2X4096-6400C4DHX
grafika: Asus EN8800GTS/HTDP/512M, PCI-E
bedna: CoolerMaster Dominátor Xcalade RC-690-KKN1-GP
zdroj: Seasonic S12II-500 500W
disk: Hitachi Deskstar T7K1000 HDS721075KLA330 - 750GB SATA II

díky za rady a připomínky
S pozdravem Bass

Fortron Blue Storm II sam mam, neodporucal by som downgrade toho Seasonicu. Ten fortron je najhlucnejsia sucast PC (nie vsak nejak extra hlucna). V PC mam uz len AC Freezer 7 PRO na CPU a to je tak vsetko. No a najviac pocut prave zdroj. Seasonic by mal byt tichsi.

HDD se mi líbí Westerny řady Green Power, ultra tiché a úsporné.

Absolutny suhlas, tiez po nom poskulujem. :-)

tákže moje sestava vypadá po úpravách takhle
deska:Asus P5K SE - Intel P35
chip:Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz 6MB 1333MHz 775pin BOX
grafika:Asus EN8800GT TOP/G/HTDP/512M, PCI-E
case:CoolerMaster Dominátor Xcalade RC-690-KKN1-GP
zdroj:Seasonic S12II-500 500W ještě me zaujal CoolerMaster eXtreme Power 500W co myslíte???
paměť:Corsair DIMM 4096MB DDR II 800MHz TWIN2X4096-6400C4DHX

Jinak nějak jsem uplně vypustil chlazení procáku a nevim jestli se chip dodává už s chlazením popř. jestli je dodávané chlazení dostačující.

Pěknou sobotu přeju:)

no asi si nechám Hitachi Deskstar T7K1000 HDS721075KLA330 - 750GB SATA II no a nebo si nechám něco doporučit mám rád seagate a tak možná Seagate Barracuda 7200.10 ST3750640AS - 750GB SATA II nebo něco takovýho:)
Kdyžtak mi pište prosím konkrétní modely disků thx.
2 Fuente: díky:)

Jsem reagoval na test HDD z předposledního Computeru,
kde se psalo, že jen jediný z Hitachi je tichý, model si nepamatuju.
Seagate nebyly až tak v pohodě, jestli máš někoho s PDF s tím číslem,
tak si možná nechej poradit. Asi trváš na kapacitě 750 GB?
Test byl na HDD do 500GB, pokud se pamatuju správně...

2 Fuente: hele ten western si myslel třebas Western Digital Caviar WD7500AACS - 750GB SATA II za ty prachy mi přijde dobrej to jo, ale o westernech jsem častokrát slyšel pomluvy. Nevim nemám s nimi žádnou zkušenost, vždy jsem měl buď seagate nebo samsung a vždycky absolutní spokojenost:)

Já jedu na Westernech po zkušenoštech s jinými HDD celý PC život.
Nic to neznamená, kdysi mě vydrbaly HDD Seagate a Hitachi před mnoha léty
vyžadovaly velmi specifické najumprování, to vše je minulost.
Hodně se mi líbí HDD:

product.jsp

Je dobré znát sérii HDD od výrobce, vždycky se někomu "povedla"
špatná série, WD není výjimkou.

To je otazka.

Nekde sjem cetl, ze to neni moc vhodne do beznych PC. RE znamena raid edition. Mam pocit, ze problem spocival ve velmi kratke dobe pokusu o cteni dat z HDD. To je vyhodne pro raid, ale ne pro bezne uzivatele, kteri z toho potrebuji "vydolovat data" pri problemech se ctenim.