Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vybírám komponenty

Ahoj všem. budu si nechávat sestavovat nový počítač a nejsem moc znalý, pouze co jsem nastudoval z recenzí
na internetu apod. PC budu využívat jen doma na internet, přehrávání filmů, hry moc né, ale neříkám že si nějakou nezahraju.Programy pro 3D modelování a 2D kreslení. Potřebuju poradit, jestli ty komponenty budou k sobě sedět, aby se "nehádaly" a něco poradit (viz. níže)

Procesor- INTEL Core 2 Duo E8200 2,66GHz 6MB 1333MHz 775pin BOX
http://www.czechcomputer.cz/product_doc-D0300741791 2ED3DC12573AF006C7CC9.html

Základní deska - Gigabyte GA-EP35-DS3 - Intel P35
http://www.czechcomputer.cz/product_doc-67371C74BAC 04799C1257410005C5D78.html

Grafická karta - Zotac GeForce 9600 GT AMP! 512MB, PCI-E
Zotac GeForce 9600 GT 512MB, PCI-E

Grafiku uvažuju vzít tuto 9600 GT, četl jsem že je dobrá co se týče spotřeby, moc netopí a výkon taky má.
Jen ještě nevím, jestli tu obyčejnou nebo tu přetaktovanou.

Operační paměť - Corsair DIMM 4096MB DDR II 800MHz TWIN2X4096-6400C4DHX (2x2GB)
http://www.czechcomputer.cz/product_doc-84075752C56 3B271C12573F30051AD62.html

Pevný disk - Western Digital Caviar GP WD5000AACS - 500GB SATA II 7200 ot/s 16 MB vyrovnávací paměť

DWD RW DL optická mechanika - Tady nevím jakou vypalovačku zvolit, vlastně ani nevím co je to ten LightScribe nebo jak se to píše a k čemu to je. jaká by byla optimální?

Zdroj- Seasonic OEM 500W

Tady u zdroje taky nevím jaký vlastně typ, je jich tam tolik tak poradte.

Chladič na CPU- Artic Cooling Alpine 7 Pro

Počítačová skříň- Thermaltake Mambo VC2000
product.jsp

Děkuju za nějaké zhodnocení a ještě chápu dobře že na základní desce je integrovaná zvuková a síťová
karta. a ta zvukovka utáhne zvuk pro filmy a hry? nepotřebuju žádný hifi, jen aby to třeba nechrčelo.

K tem tvym otazkam.
LighSkribe je funkce RW mechanik kdy umi na specialni medium(ono zase tak specialni neni, jen o par korunek drazsi) vypalit z vrchni strany obrazek jaky si zvolis. Ale pozor nevypada to jak na tiskarne!!

Desky maji v dnesni dobe skoro vzdy integrovanou zvukovku i sitovku a neni tam zadny problem. Sam mam obycejnou desku s integrovanou zvukovku, pres vystup napojenou na HarmanKardon HK970 a uzivam si muziky dositosti.

Jinak myslim ze sestava dobra. Nepises kolik do toho chces celkove dat a ani ceny komponent
Dost dulezite :-)

zdoj Seasonik neznam, dobry je ale Fortron
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoit em&stiid=60356

Řekl bych,že skříň je dobrá,má sice jedny dvířka ale ty jdou odstranit.Jinak je to slušná bedna za celkem přístupný peníz.Zdroj Seasonic S 12 500W,tichý a zaručeňe dobrý.Grafiku GF 8800GT 512MB,Ramky A-DATA 2x 2G - 800MHz,jinak dobrý výběr - můj názor.

Nechápu jediné - proč do výkonného PC dáváš GP edici disků? Vždyť se tím připravuješ o výkon. GP edice je vhodná do samohrajek, NetPC apod., ale určitě ne na hraní! Strč tam nějakého Samsunga, za lehce vyšší hlučnost se ti odmění řádově vyšším výkonem.

díky všem za odpovědi. chci do toho dát maximálně 20 tis.
skříň Thermaltake s dvířkami je mi jedno, ale četl jsem že za ty peníze je dobrá co se týče chlazení a tak,
a ty dvířka jdou stejně dyžtak vyndat. jinak těch skříní je toolik, že se v tom nevyznám a nevím jakou
bych měl vybrat.
Poradte mi prosím ještě jakou tu vypalovačku? V pevném disku se taky nevyznám, jaký bych tedy měl vzít? Kapacitu chci 400-500 GB.

já, jakožto člověk nepatřící do skupiny "skříňový úchylák" pevně stojím za názorem, že pro normální PC, ve kterém není "komponentové husto" bohatě postačuje skříň typu CoolerMaster Elite 330 nebo 331. Na PC s jedním diskem a mechanikou + grafikou ze středního výkonového segmentu (tedy žádné "twinturbo" ve stylu 3870X2 nebo 9800GX2) to bohatě stačí. Já mám výše zmíněný CM E330, uvnitř 2 disky, HD3870, C2D E6600 přetočenou na 3GHz a je to naprosto v klidu.

Jediný důvod, proč kupovat "pevnější" skříně, je případ, že se velmi často přepravují např. autem - ale to platí pro naprosto mizivé promile počítačů. Občasnou přepravu přežijí bez problémů i daleko papírovitější skříně než je ten CM.

Vypalovačky doporučuju cokoliv LG, dnes už raději SATA

Disk Samsung SpinPoint F1