Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nespouštěcí Win XP

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Při puštění Pc se objeví nápis Soubor BOOT.INI je neplatný Probíhá spuštění z C:\windows\ poté naběhnou Windows XP a zobrazí se černé okno v levim ruhu a v něm napsáno C:\Windows\system 32\userinit.exe, to hned zmizí a zůstane jenom tapeta a nic se nespustí. Záložní disketu nemám. Díky za odpověď
Změna kategorie, původně: Software (karel)

vyndej disk, přidej ho přes šuplík/usb redukci k jinému pc, v něm si najdi tvůj x:\boot.ini, zedituj ho aby dával smysl, vrať zpět.
např:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP SP2 Professional" /noexecute=optin /fastdetect

druhá možnost:
nabootovat z instalačního cd windows, místo instalace zvolit konzolu zotavení, přihlásit se jako administrator, spustit příkaz bootcfg /rebuild
podrobněji viz start - nápověda - bootcfg

pokud to nejde - taky vám při opravě pc nosí uživatelé driver od monitoru, instalačku tiskárny, cd od free hry, ale instalačka windows nikde? - tak první možnost v cizím pc