Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD vypalovovačka - vypaluje, ale nečte

Ahoj,
je to technický nesmysl, nebo to tak funguje ? Vypalování podle všeho OK (vypálené DVD jde přečíst v druhém počítači), ale archivní DVD z loňska po sobě nepřečte (pro druhý počítač jsou čitelná). Takže otázka : pokud s ní budu ještě pálit dál (než pořídím novou), budou tato DVD "problematická" i pro jiné mechaniky, nebo je opravdu možné aby vypalovala bez problémů a nečetla ? Nebo je to proto, že mechanika v druhém počítači přečte i hůře vypálená DVD a já pálím nekompatibilní zmetky ?

Priklanim se k tomu, ze mechanika umira. Na sklonku sve existence se muze chovat jakkoliv (i tak, jak popisujes). Zkus ji jeste naflesovat novy FW (je-li k dispozici) - tim ji naucis nova media, ale je to jen oddaleni nevyhnutelneho. Radim zahodit a koupit novou.

edit: Jeste muzes zkusit vycistit cocku (vata, spejle, isopropanol), ale to obvykle nepomuze...