Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - volání makra

Lze makro v Excelu 2002 navrhnout tak, aby zavoláno na libovolném listu, provedlo svou "činnost" a pak se vrátilo zpět na buňku a list, ze kterého bylo zavoláno. Zřejmě na jeho začátku bude uložení pozice při vyvolání (list, buňka) do pomocných proměnných a na jeho konci selecty na takto uloženou pozici. Předem díky za pomoc.

Takmer vždy ide makro napísať tak, aby sa pri vykonaní svojej činnosti vôbec nezmenila aktuálne vybraná bunka (resp. rozsah buniek). Ak makro zbytočne mení vybranú bunku, môže to výrazne spomaliť jeho vykonanie.

Ak makro predsa len mení aktuálny list a bunku, tak potom musíš postupovať presne tak, ako si napísal. Aktuálnu pozíciu zistíš pomocou vlastností ActiveSheet a ActiveCell alebo Selection.