Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno funkce IDE a SATA disků zapojených současně

Dobrý den,
i mě dostihla známá pravda, že každý disk je časem malý a tak si chci pořídit Samsung Spinpoint F HD753LJ - 750GB SATA II.

V současné době používám MAXTOR 160 GB IDE 5400 ot. na MB MSI 865PE NEO2 a měl bych k tomu 2 otázky:
- můžu čekat nějaký problém pro použití obou disků současně? Ptám se proto, že zatím jsem používal vždy kombinace IDE nebo kombinace SATA. Nikdy kombinaci SATA, IDE.
- pokud bych po reinstalaci XP Home na rozdělený nový disk (15GB + zbytek) přesunul pagefile.sys na pomalejší 160 GB disk pomůžu si tím nebo raději nechat pagefile.sys na systémové partition nového a rychlejšího SATA disku?

Díky

AHCI ti poskytne pouze nepodstatne (mno, pro vetsinu lidi) funkce, jako napr. zpristupneni NCQ a Hot-Swap. Z duvodu (zatim) neprilis dobre kompatibility ti rychlost oproti Native paradoxne klesne. Nekdy se stava, ze disky v AHCI bez priciny restartuji, "zhasinaji", ci provadeji podobne duchaplne cinnosti. Ja radim AHCI nepouzivat, pokud zrovna nepotrebujes E-SATA ci nejsi masochista.

no je to na delší článek:-) ale podle mojích posledních měření z této středy:-) ahci režim stojí destinu bodu ve vista v integrovaném měřidle výkonu, 7sekund času při startu počítače díky delší inicializaci, a až deset procent bodů v ide testu z 3dmarku 05. Ale měřil sem to na dvou¨stejných sestavách s intel G31 a 80g seagate disky čili nic moc reprezemtativního. Doufám AHCI u lepších disků si polepší.