Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s přístupem na účty po instalaci SP3 na XP Home

Po instalaci SP3 na XP Home zmizelo rodinné přihlašování či jak se tomu říká (pro přihlášení jsou zobrazeny na sebou ikony s uživateli).

Zůstalo tam teď jen přihlášení pod mým účtem s dotazem na heslo (bez předchozího ctrl-alt-del) a syn se teď nemůže dostat na svůj účet. Na ctrl-alt-del to nereaguje.

Můžete mi poradit jak to vrátit do původního stavu?

Pod adminem -> Ovladací panely -> Uživatelské účty -> Změnit způsob přihlašovaní a odhlašování uživatelů -> zaškrtnout Používat úvodní obrazovku

Jinak syn se může přihlásit i přes stávající dialog, stačí, aby ručně napsal své uživatelské jméno (do té kolonky, kde je teď napsané to tvoje) a heslo.

Dostal jsem se k tomu až teď.

Tato volba zaškrtnutá byla a fungovalo to, jak jsem psal výše.

Odškrtl jsem ji odhlásil, přihlásil, znovu zaškrtl odhlásil, přihlásil a ... je to pořád stejné

Takže znovu

Odškrtl jsem ji restartoval PC, přihlásil se, znovu zaškrtl restartoval a ... je to pořád stejné

No nic, patrně nějaké nová fičura. Synek se bude muset začít přihlašovat zapsáním jména nebo používat už jen svůj počítač.

Nefunguje to ani při přepínání mezi uživateli. Taky tam je klasický dialog.

aspoň zkontroluj zda tam zůstal jeho účet: v C:\Documents and Settings\ se válí i jeho adresář, taky je vidět v pravým myšem na tento pc - vlastnosti - rozšířené - účty, a nakonec i ve správě účtů: pravým myšem na tento pc - spravovat - místní uživatelé a skupiny - uživatelé

čili bude něco dodrbaného jen s přihlašováním. můžeš se zkusit porýpat v control userpasswords2 - spustit v příkazovém řádku.

Takže musím bohužel konstatovat, že to mám nějaký rozbitý. :-(

Adreáře pro jednotlivé účty v C:\Documents and Settings\ jsou původní pro každého uživatele a nedošlo k vytvoření nových.

Když zadá do přihlašovacího dialogu své jméno, tak se do svého profilu každý dostane.

ad "tento pc - vlastnosti - rozšířené - účty, a nakonec i ve správě účtů: pravým myšem na tento pc - spravovat - místní uživatelé a skupiny - uživatelé" - tyto možnosti nemám, mám XP Home. A tady to není.

Problém je také v tom, že když se přepnu do nouzáku, tak se počítač restartuje ještě než se stačí přihlášení dokončit. Takže se na to nedostanu ani tam.

control userpasswords2 objevil zmatečné přiřazení ke skupinám uživatelů, byl jsem vedle skupiny administrators zároveň také členem skupiny users a debuger users. Nejsem si vědom, že bych to měnil.

v eventlogu žádná chyba není

sfc /scannow se vůbec nespustí

verifier /standard /all jsem nespouštěl vzhledem k tomu, že bych to už asi v nouzáku, když nefunguje, nezrušil.

Otázkou je, jestli to způsobila instalace SP3 nebo instalace SP3 dokonala předchozí stav. Myslím, že asi b) je správně i když jsem před tím žádný problém nezaznamenal a nouzák taky fungoval a teď počítač kromě toho přihlašování také funguje bez zjevných problémů.

Vzhledem k tomu, že jsem s tím strávil dneska 1/2 dne a to bez výsledku a kromě toho má příští týden dorazit nový disk a původní instalace byla provedena 20.5.2004, tak to vidím na novou instalaci na nový disk.