Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chkdsk

Ahojky, pc mi neustále hlásí že mám nějaké soubory poškozené,ať spustím pomůcku chkdsk. Defragmentace mi také nejde spustit, hlásí pravděpodobně poškozený disk a doporučuje taktéž spustit příkaz chkdsk/f. Poradíte mi prosím, kam mám tento příkaz napsat a spustit? Mám Windows xp home. Předem děkuji :-)

nemůžeš dělat defragmentaci, dokud nemáš zkontrolovaný a spravený souborový systém na disku.
pokud by ti defragmentace proběhla, už se s některými soubory nesetkáš.

já vím že v některých kruzích je každotýdenní defragmentace lék úplně na všechno (stejně jako kdysi na živě byl low level formát i na vadné ovladače myši). ale defragmentace je spíš dočasné placebo a nemá větší význam.

tento pc - pravým myšem na c: - vlastnosti - nástroje - nahoře kontrola disku - zatrhnout oba chlívky - ok - restart.
a nech to samo zkontrolovat a opravit.