Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s flashnutim biosu u zakladovky MSI.

Ahoj,

mam obrovskej problem. Pujcil jsem si dnes pc od mamky, ze ji tam doinstaluju aktualizace jak XP, tak i programu atd. a co me blbce nenapadlo- vsiml jsem si, ze ma asi o 3 verze starsi bios a stahl jsem ho, ze ho preflashuju. U teto desky to jde primo z nejakyho programku od MSI z win, delal jsem to mockrat a nic se nikdy nestalo, no dnes se neco posralo a nevim co. Flashovani zacalo normalne jako vzdy a tak jsem sel na zachod a kdyz jsem se vratil, tak byla obrazovka cerna. Cekal jsem cca 15 minut(vzdycky to trvalo max 3 minuty) a kdyz se porad nic nedelo, tak jsem restartoval PC a jsem totalne v prd... Bios samozrejme nenajede. Da se to nejak zachranit a nebo muzu desku vyhodit? Nevim presne co je to za model, ale je to neco levnejsi od MSI, ale ten typ ted presne nezjistim. Mam pocit, ze to je nejak jako K9Am2 Neo digital nebo tak neco.

Dik.

pochopitelně že nic nejede když je bios mrtvý (a naopak předpokládám že to nesouvisí se zapomenutým clear jumperem ve špatné poloze)
začni shánět někoho kdo má doma/v práci eprom programátor, vytáhni z patice brouka s biosem a sundej nálepku ať je vidět typ, vem stažený .bin soubor s novým biosem (zkontroluj aspoň velikost že je ok) a nech to přeflashovat.

a na live update se příště vyse..

GM tady mame. Zkusim tam zitra zavolat. No ale stejne by bylo mozna lepsi koupit novou. Nasel jsem nejakou od Asusu a nebo GB s cipem 780G. Ma to lepsi grafiku-na te stare se taky pouziva interni. Mamce to na tom na ty jeji flashovy hry a Moorhuhn kraviny staci a navic by to uz melo AM2+, kdyby nekdy chtela lepsi CPU. Sice ani nevi co to je a ma tam ted ten malo zerouci X23800, ale uvazuju o te vymene. Nekde jsem cetl, ze to preflashovani v GM stalo tusim 30kc, pokud to tak fakt bude, tak to necham udelat, pokud to bude stat nekolik stovek, tak radsi za 1500kc koupim novou desku.