Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neviem nastaviť odsadenie po odražke v EXCELI

Ahoj. Potrebujem v exceli 2007 v bunke nastavit, aby po odražke bol druhy riadok zarovnany nie zarovno s odražkou v predošlom riadku ale s pismom nasledujucom po zaražke v prvom riadku . Tak ako tu http://www.panet.sk/sk/dokumenty/text_zodpovedne_po dnikanie.pdf v tabuľke na strane 38. Ak chcem nastavit odsadenie odražky tak nastavi len ten prvy riadok, a pravitko sa zobrazit neda aby som to posunula rucne na pravitku.
Ďakujem za rady.

MS Excel nedokáže formátovať obsah buniek tak, ako chceš. Požadovaný výsledok môžeš dosiahnuť "správnym" rozdelením buniek tak, že odrážky budú v samostatných bunkách, ale bude s tým asi veľa práce (záleží od zložitosti celého listu).

Ďalšie možnosti sú nechať text nenaformátovaný alebo siahnuť po vhodnejšom nástroji, v tomto prípade by bol lepší MS Word.

Mh. Ač nerad, musím přiznat že jsme se všichni trochu mýlili. Excel odrážky sice přímo nepodporuje, ale má funkci Vložit>Objekt>Vytvořit nový>Dokument aplikace MS Word. Pak se "objekt" chová naprosto stejně jako část listu Wordu.[http://img100.imageshack.us/img100/7306/excewordnhl edcs9.png] Řádkování sice "nesedí" na řádcích tabulky, ale funguje to celkem zodpovědně, včetně zalamování řádků atd. Lucko promiň, :-[ nikdy jsem tutu funkci nepotřeboval. Dosud jsem do Excelu vkládal již hotové texty z Wordu.