Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externy box pre 3.5" disk SATA s: USB 2.0, eSATA, prip. LAN

Vyberam si externy box pre HDD...

Moje poziadavky:

- box pre 3.5" SATA II disk
- USB 2.0
- eSATA
- prip. LAN

Vybral som zatial tieto:

Externí box Welland ME747GK-S pro 3.5" SATA zařízení, USB2.0 + LAN 10/100/1000
http://pevne-disky.alza.sk/sitovy-externi-box-wella nd-me747gk-s-d89471.htm

- jediny s LAN za podobnu cenu, dalsie stoja aspon dvojnasobok, ale bez eSATA, LAN by som vyuzil, ale skor som teraz rozhodnuty pre eSATA, bez LAN

Thermaltake N0012USE MAX 4 Combo stříbrný (silver), externí box pro eSATA, SATA 3.5" HDD, LED, USB 2.0, alu. provedení
http://pevne-disky.alza.sk/externi-box-thermaltake- n0012use-max-4-combo-d78660.htm

Thermaltake N0003USE MAX 4 Combo stříbrný (silver), externí box pro eSATA, SATA 3.5" HDD, LED, USB 2.0, alu. provedení
http://pevne-disky.alza.sk/externi-box-thermaltake- n0003use-max-4-combo-d75888.htm

- tieto dva boxy su asi rovnake, jediny rozdiel je ventilator - odporucate verziu s nim alebo bez neho - nebude verzia s ventilatorom hlucna - nebude sa zanasat?

Externí box IcyBox - IB-351StUS2-B, pro 3.5" SATA a eSATA zařízení, černá (black), USB2.0, hliníkový, napájecí zdroj 230V
http://pevne-disky.alza.sk/externi-box-icybox-ib-35 1stus2-b-d84593.htm

- jeden s najlacnejsich...

Mam este niekolko otazok:

1. Disk/box je mozne pripojit k zapnutemu PC cez eSATA, ano?
2. Napajanie pri zapojeni cez eSATA ide cez eSATA kabel, iny kable, alebo cez adapter?
3. Pri LAN boxe je mozne pripojit ho cez LAN a USB sucasne?
4. Moze byt adapter zapojeny v sieti nonstop - ked k nemu nebude pripojeny disk, prip. je mozne ho vypnut prepinacom?

Box bude prevazne pri PC, pripojeny cez eSATA, napajaci adapter bude pri DVD rekorderi, obcas sa box prenesie k nemu a spat, obcas bude cestovat k inemu PC.

Vdaka.

Este mam dolezitu otazku:

Ked ma disk uvedenu podporu SATA - znamena to ze podporuje aj SATA II? Pretoze pri niektorych diskoch je priamo uvedena aj podpora pre SATA II. Takze vsetky boxy s podporou SATA podporuju aj SATAII?

Edit: Nieco som zistil, v popisoch je uvadzana rychlost SATA/eSATA - ked je rychlost 3 Gb/s je to SATA II, ked 1.5, tak len SATA I?