Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hádej, hádej, hádači...:-)

Zdravím,
víkendu jsem předkládal kamáradům pár hádanek se zápalkami, nikdo z mých kamaradů ani jednu nevyřešil. Jsem jsem tedy zvědavý, jak dopadne osazenstvo poradny. Takže jedem, každá čárka představuje jednu zápalku.

1.
[http://img211.imageshack.us/img211/4747/68531256tu1 .png]
Zadání
Všichni vidí, že na rovnici něco nehraje 99 + 1 není 510. Doplňte tedy jednu zápalku tak, aby rovnost měla smysl. Musí to být rovnice, ne nerovnice. ;-) Doplňuje se pouze jedna zápalka, ostaní musí zůstat, tak jak jsou.

2.
[http://img253.imageshack.us/img253/667/14008332vs5. png]
Zadání:
Dodáním jedné zápalky vytvořte 4 trojúhelníky, s ostatními zápalkami není dovoleno pohybovat.

3.
[http://img241.imageshack.us/img241/263/79962937zn9. png]
Zadání:
Zde je třeba zase opravit rovnici se zlomkem, zápalky nám představují římské číslice. Přemístěním jedné zápalky opravte rovnost. Nerovnice opět není povolená, stejně jako dodávání zápalek.

Toť vše. Prosil bych ty, co odpovědi znají, ať napíší jenom třeba "vím"...:-D Aby se ostatní také potrápili, zítra večer postnu řešení...:-)

Ja som to tiez vyriesil aniz by som to znal, ale to "spravne" riesenie nie je spravne. Ani matematicky ani logicky. Rovnica z 1. je matematicky nespravna, v rovnici mozu byt len cisla a premenne a matematicke operacie, aby ked sa na to pozre rus alebo nemec to tiez pochopil. V 2. ak mas vytvorit 4trojuholniky tak ich mas vytvorit a nie napisat. Ked mi sef povie ze vytvor program, tak mu nedonesiem cisty papier na ktorom je napisane slovo "program", to by mi fakt neuznal :-D Atd. preto su tie "spravne" riesenia matematicky aj logicky nespravne.

P.S. a ta 3. je uplne nespravna. to "specialne" cislo sa nerovna zlomku (len priblizne, na 2 desatine miesta, ale nie je to rovnost, na 3.desatinnom mieste sa to uz lisi).