Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta

Prosím o radu.Zakoupil jsem starší grafickou kartu ATI 128 MB radeon a mám problém s jejím nastavením.Stáhl jsem si nejnovější ovladače a nainstaloval.Vše proběhlo v pohodě až na jedno.Při světlém pozadí je vidět, jak se pozadí vlní.Zkoušel jsem měnit rozlišení, bitovou hloubku i frekvenci, ale je to stále stejné.Mám 17" CRC monitor.Na staré 64MB kartě to nedělalo.Děkuji.

Ak mate nahodou moznost pozicat si, skusil by som prepatovu ochranu, filtruje rozne sumy. Tiez skuste dat PC a monitor na rovnaku predlzku a odoberte z nej vsetko ostatne. Skontrolujte, ci to nerobia reproduktory blizko monitoru, skuste monitor demagnetizovat (opcia Degauss).

edit // ten monitor bude skor CRT, ze? ;-)

Pokud vse ostatni zustalo pri starem (rozmisteni kabelu, umisteni repraku), bude problem s HW grafiky (vystupni filtry). Ten clovek asi vedel, proc to prodava... BTW: co to presne je (vyrobce, typ)? Je-li to (jelito :-)) nejaka fosilie, nebyvaji nejnovejsi ovladace tim pravym orechovym.

Len preistotu ak by nevedel co to je PSU - to je zdroj v PC :-) Tiez skor myslim ze je na vine zdroj (alebo nezapojene dodatocne napajanie zo zdroja ak ma karta na to konektor), alebo problem v kabli alebo monitore apod, ale asi nechapem otazku - vlni sa pozadie? A popredie sa nevlni? To si nejako neviem predstavit :-)
Je dobre pustit tam program nokia monitor test (je zdarma, najde sa cez google.com), a popisat presnejsie co kedy je zle (je problem pri jednofarebnych plachach alebo kedy, a ako presne vyzera ten problem?)

K otázce vlnění pozadí(popředí?).Pokud je na monitoru barevný obrázek tak to vlnění(kmitání) není tak zjevné, ale jak otevřu třeba prázdnou internetovou stránku, nebo toto okno, je to vidět.Škoda, že nemohu vaše rady hned vyzkoušet protože nejsem doma, ale v zaměstnání.Ráno vše vyzkouším a napíšu co a jak.

ale co dela cela plocha? Kmita pozicia pismen alebo jas alebo co? Kmity su velke alebo je to nejake jemne zrnenie alebo co? Presnejsie sa to popisat neda? Uz si spustil ten nokia monitor test?
Skusal si znizit snimkovu frekvenciu (pravy klik na plochu - vlastnosti - posledna karta - rozsirene - adapter - snimkova frekvencia)?
Skontroloval si ci karta nema konektor na dodatocne napajanie? Ak ano je zapojeny do zdroja?

VGA kabel je na monitoru napevno.Písmena nekmitají pouze dá se říct, že to je spíš ten jas.Na nokia testu jsem nic nepoznal, tam se to neprojevovalo.Obnovovací frekvenci jsem zkoušel od 60Hz do 85Hz, ale stále stejné.Karta dodatečný napájecí zrdoj nemá a stará karta ja v pohodě.Zbývá snad už jen silnější zdroj(mám 300W), nebo popelnice.Díky za rady.