Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladače na zvuk. a síť. kartu

Dobrý den,zakoupili jsme si novou základní desku a potřebovali by jsem nainstalovat ovladače na zvukovou a síťovou kartu ale jak poznám jaká je to značka když jsou údajdě obě karty integrované.Děkuji za odpověď.

k boardu jste dostali cd - na něm bývají ovladače, jejich typ bývá vypsán i v brožurce k boardu.
nainstaluješ windows, vlezeš na to jejich cd - může tam být třeba rozdělení ovladačů podle názvu tvojí desky (je největším písmem na krabici). cd má buď instalačního průvodce, nebo co nedetekovalo windows si najdete na cd sami.
nejdřív se instaluje ovladač chipsetu. pak grafika, síťová karta, zvukovka a případný zbytek.
když něco nebude fungovat (zůstanou žluté otazníky), pohledejte u výrobce (support) novější verzi ovladačů.

přesvědčit se o složení a názvech hw se dá třeba programem siw
nebo mít ještě před instalací připravenou bootovací disketu/cd/flashku s nssi

edit: čili než tam foukneš ovladače pro zvukovku a síťovku: aby je chipset správně detekoval, musí tam být nejdřív nějaký "chipset driver" z cd od boardu.

OMG uz zas. Ovladac na AC97 audio neexistuje, AC97 nie je zvukovka ale rozhranie, draty. A ten AC97 controller je v chipsete a tiez to nie je zvukovka ale len AC97 controller (radic) :-)

Na krabici zakladnej dosky mas napisane aky presne typ zakl.dosky si kupila. Ak nemas k zakl.doske CD (preco nemas?) tak ides na stranky vyrobcu zakladnej dosky a tam mas vsetky potrebne ovladace. Ak nevies aku presne zakl.dosku si kupila tak si to pozri v evereste ze co mas presne za zakl.dosku. Ovladace najdes potom na webe vyrobcu tvojej zakl.dosky.