Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Panel vs zvukovka

Dobry den
mam menci problem se spojenim predniho panelu se zvukovou kartou, ktera je integrovana.
MB je
http://www.gigabyte.cz/Products/Motherboard/Product s_Overview.aspx?ProductID=2682

Panylek
http://www.aukro.cz/item361536131_multifunkcni_pred ni_panel_k_pocitaci_mp3.html

vsechno by melo fungovat ale nefunguje a ja nevim proc ::). Mema se jeste neco presvicovat na desce??
Predem dekuji za rady
henrryy@seznam.cz
Zmena predmetu, pôvodne: Panev vs zvukovka (MM..)

samozrejme jsem myslel PANEL a ne PANEV

Jak říká klasik: "Freude Freude, vždy na tě dojde".

Jinak je třeba usilovně myslet právě na pánev, a to zejména při výběru životní partnerky. Stará životní moudrost praví, že správná žena umí zacházet s pánví u plotny i v posteli.

Ak to nefunguje tak bud si to zapojil blbo alebo kombinujes azalia (HDA) zvukovku a analogovy panel alebo naopak (z tych liniek co si dal nevyplyva ako presne je ten panel zapojeny), a v tom pripade to nie je 100% kompatibilne (da sa to rozchodit ak vies presne co mas a co robis).

Ak nieco treba prepojit na zakl.doske tak to je napisane v navode k zakl.doske. O HDA paneloch si daj do google slova: azalia panel, alebo: high definition audio panel a najdi si dokument od intelu kde mas nakreslene zapojenie HDA panelu versus analog panelu.

U HDA zvukovky mozu byt este nastavenia vstupov/vystupov v ovladacoch zvukovky (alebo v ovl.panely - zvuky - reproduktory-upresnit, alebo v spravca zariadeni-zvukovka-vlastnosti...)

4)F_AUDIO (Front Panel Audio Header)
The front panel audio header supports Intel High Definition audio (HD) and AC'97 audio. You may
connect your chassis front panel audio module to this header. Make sure the wire assignments of
the module connector match the pin assignments of the motherboard header. Incorrect connection
between the module connector and the motherboard header will make the device unable to work
or even damage it.
• The front panel audio header supports HD audio by default. If your chassis provides an
AC'97 front panel audio module, refer to the instructions on how to activate AC'97 functioninality

• When using an AC'97 front panel audio module, you can use either the front or the back
panel audio connectors, but not both at the same time.
• Some chassis provide a front panel audio module that has separated connectors on each
wire instead of a single plug. For information about connecting the front panel audio
module that has different wire assignments, please contact the chassis manufacturer.

Nic víc a nic míň manuál nepíše. Takže-nemáš treba současně zapojené repro vzadu ?

To sa neda skusat pin po pinu, bud to zapojis cele dobre alebo zle. Si to skontroluj este raz podla navodu k doske ze kde je ktory pin (a skontroluj si spravnu orientaciu a hlavne PRESENT pin ci jak sa mu nadava, pin4 spojit na zem (pin2) ak je na zakl.doske HD Audio), ak si najdes ten pdf dokument o ktorom som pisal vyssie tak aj budes vediet ako presne to je v paneli poprepajane.
A SW problem - kde konkretne mozes najst nastavenia vystupov/jackov som ti uz tiez napisal.

P.S. zaujimave citanie je napr. toto http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/s b/CS-015851.htm
a hlavne toto http://www.formfactors.org/developer/specs/A2928604 -005.pdf (strany 20 az 25)

nemam(zas takovy amater nejsem a prave pri pouzivani predniho panelu by sem mel zadek automaticky vypnout) Co jsem mel minulou desku tak vse slapalo OK ale ted co mam GIGABYTE tak to nechce jit. pritom v manualu pisou ze to jde(zapojeni pro HD + zapojeni pro AC97)Ja si spis myslim ze je to softwarova chybka (asi).

The front panel audio header supports intel High Definition audio and AC 97 audio. You may connect your chassis front panel audio module to this header. Make sure the wire assignements of the module connector match pin assignments of the motherboard header. Incorrect connection between the module connector and the motherboard header will make the device unable to work or even damage it.
The front panel audio header supports HD audio by default. If you chassis providew on AC 97 front panel audio module, refer to the instructions on how activate AC 97 functioninality via the audio software in Chapter 5, Configuring - Channel audio.
When using an AC 97 front panel audio module, you can use either the front or the back panel audio connectors, but not both at the same time.
Some chassis provide a front panel audio module that has separated connectors on each wire instead of a single plug. For information abou connecting the front panel audio module that has different wire assignments, please contact the chassis manufacturer.

toto jsem opsal z manualu k MB. Pak je tam schema zapojeni ktere sedi s http://www.formfactors.org/developer/specs/A2928604 -005.pdf
nba teto adrese je schema panelu KONEKTORY%20PANELU.pdf
,ale kdyz se kouknu nam konektor neni zapojen pin 4,7,8. Takze me to trochu mate a nevim co s tim. Mam jeste maly 3,5 panylek(jen audio a USB) a ten me taky do fpanelu nejde zapojit - Zkousel jsem snad vsechny kombinace :-)
Drive nez ten konektor rozpojim bych chtel vedet jestli to vubec pujde

Ak nemas zapojeny pin4 tak to je nahovno panel a teda zapoj pin4 na zem (pin2) aby to vobec mohlo fungovat.
// doplnenie: alebo nespajaj tie piny 2 a 4, ale kedze mas analogovy AC97 panel, tak ti predsa v navode pisu ze: refer to the instructions on how activate AC 97 functioninality via the audio software in Chapter 5, Configuring - Channel audio. a tam v kapitole 5, configuring channel audio, mas urcite nakreselne ze co mas vo Win nastavit pre analogovy panel (ale potom neskratovavat piny 2 a 4).

A neskusaj vsetky kombinace !!! To nie je sazka sportka, mozes totiz dost vela veci odpalit.