Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl v procesorech do notebooku

Prosim vas chtel jsem se zeptat kterej procesor by byl podle vás vhodnější, mam v planu si koupit nový notebook a nevim zda koupit s INTELEM ci AMD.... nemam s AMD vubec zadnou zkusenost zatím....

Processor AMD Turion(TM) 64 X2
Processor Speed 2.0GHz

NEBO

Processor type: Core 2 Duo
Processor speed: 1.83GHz

dikec

intel ma momentalne lepsi pomer vykon/spotreba, takze do NB by som ja osobne mmomentalne volil radsej intel CPU ( = menej tepla, vacsia vydrz, vyssi vypoctovy vykon).
P.S. ale zavisi to samozrejme aj od konkretneho notebooku/vyrobcu, nemozes cakat ze nejaky srot Acer bude mat vyssiu vydrz jak slusnejsia znacka (dell, ibm, apod.), a zavisi to aj od pouziteho modelu CPU (je rozdiel medzi beznym mobilnym a ULV (=ultra low voltage) CPU, v spotrebe a pochopitelne v cene :)))...

Jeden ma screen size 15.4" a druhy ma 12.1", ten notebook chces na co pouzivat ked vyberas takymto sposobom "en ten tiky tri spendliky" :)) ? Chces maly NB alebo normalny s normalne velkym displayom? Co na tom budes robit?

Ten s intelom vyzera byt ok, to je aj ten s vacsim displayom, myslim ze ma vsetko co treba. Ale ked chces co najmensi rozmermi tak ten druhy, alebo si vyber nejaky mensi s intelom. Ja osobne by som dnes notebook bral urcite s intelom.

A myslis ze AMD by nebol? :-) To je vec (ne)riesenia chladenia toho vyrobcu NB, nie zahrievania CPU (ono sa v tom NB zahrieva omnoho viac veci (NB, grafika, HDD, ...) nielen CPU). A zavisi aj od toho ze co s tym NB robis (mas tam pustene nejake vypocty na pozadi? a ci ho nemas zavireny ze bezi furt na 100% alebo vypnuty speedstepping apod). Slusne rieseny NB sa tak nezahrieva.