Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hot key na úsporný režim

Zdravim. Měl bych dotaz. Koupil jsem si novou klávesnici. U staré jsem měl tlačítko na přechod PC do úsporného režimu. U nové to postrádám. Jsou tam však programovatelné tlačítka. Nešlo by jim ten proces nějak přiřadit?
systém WIN XP, klávesnice Logitech media keyboard 600

loading...

Mozno by sa to dalo vyriesit pomocou command line.

Teda Logitech ma urcite program, ktorym nastavujete jednotlive multimedialne klavesy. Priradil by ste im dopredu vytvoreny *.bat subor, ktory by vam pocitac "uspaval". Nevedel som vsak vygooglit prikaz na prechod do usporneho rezimu. Iste sa tu najde dakto, kto ten prikaz bude vediet z fleku (ak teda existuje). :-)

Prikaz = program
To co som dal link sa mozno instaluje ale vseobecne standby utilita sa nemusi instalovat, bude asi stacit si vyextrahovat ten .exe
Priamo vo Win neviem ci nieco je na sleep, myslim ze nie. Ak mu ten logitech program umoznuje premapovat programovatelnu klavesu na inu klavesu, moze si ju premapovat na klavesu "sleep" a potom to bude robit sam Windows.

Pri uspornom rezime ostava napajana RAM (musi si uchovat obsah, nesmie vypadnut prud atd), pri rezime spanku sa obsah RAM ulozi na disk a PC sa moze uplne vypnut. Ja osobne u wintelhracky neodporucam ani jeden z nich ale vypinat.

P.S. pre rezim spanku
rundll32.exe PowrProf.dll, SetSuspendState Hibernate