Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fotogalerie v PHP bez databáze

Nechce se mi jich hafo zkoušet. Máte někdo tip na nějakou jednoduchou fotogalerii v PhP bez databáze?
Jde o to, aby tam naházel fotky a samy se udělaly náhledy. Komentáře (reakce návštěvníků) to mít nemusí, popisy fotek možná jo a na vzhledu ani moc nezáleží, jelikož to stejně předělám a zakomponuji do webu.
Webmaster FTP ovládá, jen chce mustr (že by je dělal "růčo"), nebo právě tohle.

To by zvládnul jednoduchý skriptík, který proleze adresář zadaný pomocí $_GET a fotky zobrazí. Náhledy jsou už otázka lidové tvořivosti - Javascript apod. dle libosti.
Sám to tak dělám, stačí pak založit adresář a fotky tam nakopírovat.
Samozřejmě žádný luxus, ale jako okamžitá nabídka fotek z pařby ideální.
Dal bych i link - ale je na mé soukromé stránky - tož abych to nebyla reklama. :-)