Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem GF 8800Gt

Neznamy:
Prosim potreboval bych poradit. Koupil jsem si zakl. desku ASUS P5KPL , DDR 2 RAM 2x 1 Gb A - data 800Mhz , GeForce 8800 GT 512Mb , a procesor Pentium 4 - 3.4 Ghz na 800 Hz. Zdroj mam 350 w. Kdyz si spustim nejakou hru, tak mi chvilku bezi a po chvily se mi jakoby sekne grafika a vypne monitor. Tak to musim natvrdo restartovat. Nevis prosim cim to muze byt? Jestli se neco nastavuje v biosu nebo tak neco. Dekuju.

Chose:
Mam uplne stejnou sestavu a uplne stejny problem. Akorat zdroj jsem si koupil 580W a 2Gb Ram. Zkousel jsem vsechno mozne co mi kdo poradil a porad nic. :'( U vsech her se to ale nestava hral jsem napr. Rainbow six Vegas2 , Turok , Test drive Unlimited , ale napriklad u hry Sniper- Art Of Victory, nebo u Just Cause, mi to hru nacita a kdyz uz mam zacit hrat tak se to stane... Monitor se vypne a grafika se jakoby sekne podle zvuku ktery vydava a musim natvrdo restartovat PC a vypnout a znovu zapnout. A nemam LCD monitor ale starsi 21 .Poradte pls. cim to je....

V prvom pripade to vidim na slaby zdroj( teda ak by bol znackovy tak by teoreticky mal stacit) a v druhom pravdepodobne zle ovladace respektive zle nainstalovane .

PS: Preco preboha do takej zostavy supete take stare CPU? Sak dnes su Core2Duo doost lacne a urcite to stoji si priplatit dakych 500-800kc a mas o triedu vyssi vykon.

mam tu samou grafiku a přesně ten samy problem,fakt nevim čim to je.Bych řek že je to grafikou protože mam dost jine parametry (4 gb ram,zdroj 550w,cpu amd 3.2Ghz dvujadrovy)ale co s ni je to fakt nevim.a když se mi to sekne tak asi po minutě mi počitač 4 krat pipne (chyba vnitřní paměti).kdybyste ten problem vyřešili tak mi pls dejte vědět,pokud to nějak vyřešim tak tady napišu.

To je nezmysel.
Problem je IMHO bud napajanie (skontrolovat dodatocny napajaci konektor, zdroj) alebo prehrievanie niecoho (kontrolovat teploty, skusit otvoreny kejs apod) alebo ovladace (skusit novsie, starsie, directx, zaplaty ak mas SP3 skusit odinstalit tazko povedat v com to je). Ak nic nepomaha skusit aj upgrade BIOSu, otestovat RAM (goldmemory), prip. v BIOSe skontrolovat napatie RAM, prip. skusit v BIOSe rucne podtaktovat RAM na 667

P.S. mozes skusit aj na skusku zakazat zvukovku napr. v BIOSe ak je onboard zvukovka, ze ci to nie je ovladacmi zvukovky ale je to nepravdepodobne, skor to co som pisal vyssie...

P.S.2. kontrolovat teplotu chipsetu (napr dotykom) alebo skusit otvoreny kejs a na chipset skusit nasmerovat dodatocny vetrak.

základem je:

kvalitní zdroj a výkonný zdroj. Tedy žádné Eurocase, RedStar apod. ale něco jako Fortron, Chieftec, Seasonic, Thermaltake apod.

Nikde nevidím značku zdroje. 580W nemusí být 580W, ale třeba taky jen 350W. Pro 8800GT se doporučuje MINIMÁLNĚ 450W kvalitní a značkový zdroj.

ten zdroj je thermaltake 550W TR2 Power W0101RE,skousel sem uz i s otevrenym keysem,teplotou to asi nebude protoze nektere mnohem narocnejsi hry jedou bez problemu,no a to zapojeni moc nevim protoze mi to skladal kamarad a ja se v tom moc nevyznam.Stejně je divne že ten samy problem ma vice lidí,a žebysme to vsichni mneli spatne zapojene to by byla velka nahoda.

Tak keby ste vsetci ktorym to nefunguje napisali aspon zakladne veci napr. aku mate verziu ovladacov aky presne OS, servicepack, apod, tak by sa dalo najst ze co mate vsetci spolocne.

Ak je zdroj OK, tak tipujem BIOS alebo ovladace, skusit ine ovladace (starsie, novsie) z www.nvidia.com, je tam aj archiv ovladacov. BIOS pozriet ze ake tam su nastavenia tykajuce sa PCIe x16 a ci niektore nemoze sposobovat problem, prip. ak najdes polozku "spread spectrum" a je enabled tak skusit dat na disabled, skusit upgrade BIOSu.

jak uz tady bylo jednou řečeno tak mi po seknuti grafiky asi po minutě počitač 4 zapipa(chyba zakladni vnitřni paměti) tipoval bych že to s tim ma spojitost ale nevim jak to zjistit(některi mi radili abych prohodil pměti ram ale to se mi nezda ze by to vyresilo ten problem).A ten bios sem jeste nezkousel flashovat

On niekde pisal ze to je 1x dlhe a 3x kratke? Pokial sa pamatam on pisal len ze 4x zapipa, a nie ze ci dlho alebo kratko. Moze to znamenat cokolvek (napr. 4x kratko moze byt uplne nieco ine), zavisi od BIOSu. Je len malo beep kodov ktore platia u vacsiny dosiek, ostatne beepkody nevies co znamenaju, moze to znamenat aj prehriatie alebo iny problem.
P.S. a aj keby si naisto vedel ze to znamena chybu RAM, tak to este nezanmena ze je problem v ram module, problem moze byt aj v northbridge, vtedy tiez nejde RAM :)

Mas najnovsiu verziu BIOSu aka pre tu dosku je? Nemas v BIOSe nastavenie spread spectrum? Ake mas v BIOSe nastavenia PCIe? Skusit chladit chipset dodatocnym vetrakom (staci na skusku len polozit ho vedla PC na nejaku podlozku (stos knih) a nasmerovat na chipset).

P.S. je na grafickej karte nejaky konektor (umelohmotny podobny ako na harddisku 4piny, alebo 6-8 pinov v 2radach)? Ak ano je v nom nieco strcene?
P.S.2. este mozes skusit v BIOSe zdvihnut napatie pre RAM, napr. o 0,1V az 0,2V

Ovladace mas na strankach nvidie som ti uz pisal. http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-u s
naklikas si NVidia Series 8, WindowsXP, English (UK) - tie su medzinarodne, Search a vyhodi ti to najnovsiu verziu. Potom vlavo mas aj "Windows XP/2000 Driver Archive" tam ams starsie verzie. Ovladace sa netahaju zo ziadneho svethardware ani svetsoftware a ani z inych svetov.

P.S. a preinstaluj preistotu aj ovladace chipsetu zakladnej dosky. Tie su zas na strankach vyrobcu tvojej zakl.dosky, nie na svete hardware.

BIOS si uz skontroloval aku mas verziu? Napatie RAM? Aku mas vlastne zakl.dosku?

Nie to nie je ta verzia ktoru potrebujes. Verzia BIOSu na tvojej doske je nieco ako 0802 alebo 0901 apod. http://support.asus.de/download/download.aspx?model name=M2N-SLI&SLanguage=en-us
Nainstaluj ovladac pre chipset (Nvidia Chipset Package blabla, pre WinXP ak mas XP), v BIOSe pozri ake mas napatie RAM. Ake tam mas RAM moduly? Ak nevies tak si nainstaluj everest home. Ak sa ti moje otazky zdaju moc tazke odnes to do servisu alebo tam kde si to kupil ze to nefunguje.

Tak to je my lito ze vam to nepomohlo ja mam tuto kartu http://www.alza.cz/graficka-karta-gigabyte-gv-nx88t 512hp-d85542.htm a kdyz jsem tam dal originalni ovladace s instalacniho cd tak my to ve hrach padalo monitor byl bez signalu tak se musel restartovat pocitac pak jsem najel na stranky MSI http://global.msi.com.tw/index.php?func=prodpage2&m aincat_no=130&cat2_no=136 a tam maji u vsech typu GF 8800GT jeden a ten samy ovladac 169.02 tak jsem si ho ztahl a bylo po problemu jeste jsem se docetl ze nekdo musi davat na nove hry novejsi ovladace a na starsi hry starsi ovladace ja zatim hraji stare hry nejnovejsi jsem hral supreme commander a zatim to nepada tato verze karet se nejak nepovedla.