Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno [Python] Timestamp z data a času

Dobrý den,

mám tento řetězec "7.12.2005 12:13:26". Jak z něj získám timestamp?

Omlouvám se, ale hledám to po netu už půl hodiny.

Hledám něco jak mktime v PHP:

int mktime ([int $hour[,int $minute[,int $second[,int $month[,int $day[,int $year[,int $is_dst]]]]]]])

Vložíte hodiny, minuty, sekundy, měsíc, den a rok a vyhodí to timestamp.

diky, ale to je trosku malo :-) prvne pro to musim nejak ziskat to 'time tuple'
to se da udelat pomoci fce strptime(7.12.2005 12:13:26, '%d.%m.%Y %H:%M:%S') kde jako druhy parametr napisete, co jednotlive casti retezce znamenaji...
takze cely kod predvodu je:

import time
dateTime = "7.12.2005 12:13:26"
cas = time.strptime(dateTime, '%d.%m.%Y %H:%M:%S')
timestamp = time.mktime(cas)