Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stavba a uvedení do provozu vlastního serveru

nazdárek,
chtěl jsem někoho z vás poprosit o radu a popřípadě i o konzultaci. chci si postavit a uvést do provozu vlastní server a potřeboval bych poradit se sw vybavením, s nároky na rychlost připojení a s tím jak bych měl postupovat s "umístěním serveru v internetu". pro začátek bych chtěl zatím třeba jen FTP.
díky moc za každou radu

aha. tak jinak ;-) já zatím hledám vhodnou variantu. sháním informace jaký sw je dobrý na to či ono, protože na trhu je spousta sw a ne každý je "dobrý" hledám informace o tom jak se ostatním uživatelům osvědčily programy určené ke konkrétním účelům. protože jak jsi spávně napsal hw se odvíjí od sw a já nehodlám kupovat hw dřív než budu vědět jaký sw na něm poběží, protože ne vždy se každý hw hodí ke každému sw. byl bych vděčný všem, kdo by mi napsali jak jsou spokojeni s programy na správu, údržbu a běh serveru. začínám v tomhle směru úplně od začátku a tak hledám radu od zkušenějších.
díky

byl bych vděčný všem, kdo by mi napsali jak jsou spokojeni s programy na správu, údržbu a běh serveru

podle toho co tady čtu mám dojem, že si představuješ že "server" je nějaké homebuilt pécéčko s Windows XP a nějakými pestrobarevnými firewally a ftp servery.

V takovym případě je úplně šumafuk co nainstaluješ.