Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak "sestřelit" neodpovídající program?

Zdar,

je nějaká jiná možnost, jak ukončit neopovídající program ve WinXP? Zaseklo se mi Nero Vision a nešlo to ukončit žádným jiným způsobem, než tvrdým restartem PC. Ukončení v Task manageru, pokus od odlogování nebo i normální restart se nezdařil, aplikace "visela" na obrazovce.
Je na to nějaký speciální způsob, nebo software?

Když dáš kill tree, program se nebude ukončovat standardně přes něj, ale process explorer se pokusí sejmout i načtené knihovny, moduly apod. Nemusí se mu to celý podařit. těma zbytkama myslím ony moduly co drží mrtvý proces pořád při životě- on cimrmanovo: nebožka ještě trochu žije.
Je to ruční práce, pokud funguje nějaký šudlátko tím líp.

Nejde o příčinu, ale o obecnou možnost ukončení čehokoliv.
Mě se to seklo, když Vision zkoušelo nějakou detekci a konfiguraci s TV kartou. Možná proto, že pracuji v User účtu, tak Vision nemělo přístup k nějakým funkcím a přesto se o to tvrdošíjně pokoušelo. Ale to vařím z vody.

Pokud chceš laborovat a zjistit příčinu spusť Process Monitor (sysinternals) spusť Visio před zásekem, v monitoru bafni terčík, upusť ho na Visio a nech ho krachnout. :-)V položce resoluts hledej chyby (access denied, buffer owerflow - vícenásobný, pokud je jednou je v pořádku). Tím zjistíš jádro pudla.