Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Switchování disků

Zdravím... potřebuju přemístit z jednoho Pc disky do druhýho PC.. všechno jsem přemontoval zapojil (snad správně) ale když to zapnu tak BIOS mi je nerozpozná.. jo ještě tam je taky CD mechanika kterou mám také zapojenou a je taky nerozpoznaná.. známý mi říkal že prej to musím na switchovat ale netuším jak... pokud chybí nějaký info tak napište.. nevím co všechno k tomu potřebujete vědět.. jedná se o disky připojený přes IDE..

Ne. Předřečník tě uvedl v omyl. Je úplně jedno, na jakém místě je disk připojen. Důležité je, aby jeden byl nastaven jako master, druhý jako slave (samozřejmě to platí pro všechna IDE zařízení na jednom IDE kabelu, tedy i CD).

Pořadí na kabelu má smysl jen v případě korektně vyrobeného IDE kabelu, který má jeden z vodičů před posledním konektorem vyseklý. Pak je totiž možno použít na obou discích režim CableSelect (CS), kdy správné nastavení master/slave řeší právě samotný kabel uzemněním toho vyseklého vodiče.