Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síť XP - VISTA

Zdar lidi,
Mám trošku problém ze zesíťováním dvou PC. Na jednom HLAVNÍM jsou XP profi a na noťasu mám Vista Home Premium. K hlavnímu je připojen přes D-link net. Na základovce je je síťovka, přes kterou mám připojený noťas. A tady vzniká problém, pokud zakážu připojení na net vše funguje jak má a já můžu zdílet data v obou směrech. Pokud připojím net tak nejede nic. Pokud zakážu místní síť tak můžu na net. Prostě jedno nebo druhé. Já bych, ale chtěl přes hlavní PC i na net. Co stím. Snad jsem to vysvětlil dobře. Dík za radu.

Nebude. Pouze nastavis v konfiguraci routeru WAN adresu a povolis DHCP na LAN. Na svych peckach pak jen povolis totez (DHCP) a nasdilis adresare. Zadna veda. Tvuj stavajici problem je jiste taky resitelny, ale to si radeji pockej na profi sitare ;-).