Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno obrácené lomítko

Prosím, koupila jsem si notebook a nepřišla jsem na to, jak se napíše obrácené lomítko, které se nachází na pravé straně klávesnice nad ENTEREM. Díky za radu.Mám notebook ASUS.

:))líbí se mi tvá odpověd na to blbé lomítko na notebooku, ale ten kdo s tím opravdu dříve nepřišel do styku tak je z toh paf. a je skělý , že pomůžeš svojí odpoveědí nejenom se zatraceným lomítkem, já měla i problémy jak přepnout num.klávesnici, aniž bych musela měnit rozložení jazyka z AJ do CJ. TAKŽE DÍKY ZA TVOJÍ RADU ŠÁRÍČKOVÁ PRAHA 9

podle toho jakou verzi wirdows sis nainstaloval, takovou máš teď nejspíš klávesnici.
když na ní vyloudíš místo čísel: +ěščřžýáíé, bude nespíš česká.
pokud v horní řadě kláves normálně píše qwerty, originální anglické znaky vyrobíš přes pravý alt.
jestliže ale napíšeš qwertz, pak si musíš zapamatovat některý z alt+číselných postupů, nebo dalších tu uvedených zkratek (kvůli blbému lomítku, zavináči, pípě a tak)