Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VirtualBox - instalace

Chystám se k instalaci VirtualBoxu. Ale než začnu něco páchat, chtěl bych se zeptat:
1) V Biosu mám volbu Virtualization Technology - Disabled - Enabled. Je potřeba tuto funkci pro správnou funkci VirtualBoxu povolit? Jde o podporu virtuálních strojů, nebo to chápu špatně?
2) Nainstalovat verzi 1.5, nebo 1.6? Někde jsem četl, že 1.5 je plně v ČJ. Jak je na tom jazykově verze 1.6? Díky všem rádcům předem.

Nevím do jaké míry je můj dotaz stupidní. Ale může mi někdo poradit zda má Ve VirtualBoxu smysl zapínat funkci VT-x/AMD-V? Případně jaký?
Zapnul jsem ji a nějak nepozoruji žádné změny. Samozřejmě funkce je zapnuta jak Biosu, tak ve VirtualBoxu. Děkuji.