Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dávajte mi reťazce HTTP_USER_AGENT a vysvetlite mi to tajomné U

Vie mi niekto vysvetliť, čo znamená to tajomné U v reťazci HTTP_USER_AGENT?

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; sk; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.3
Opera/9.20 (Windows NT 5.1; U; cs)

Môžte mi sem prosím hádzať tieto reťazce ako ich vypisuje vám a čo to znamená? Chcem si vytvoriť vlastnú funkciu na dokonalú detekciu systému a prehliadača. Poprosím o kompletný popis, čiže moje reťazce by mali kompletný popis takýto:

Mozilla Firefox 2.0.0.3 aktualizovaný na 2.0.0.14. Jadro Gecko 1.8.1.14, jazyk slovenský, Windows NT 5.1 (XP)

Opera 9.20, jazyk český, Windows NT 5.1 (XP)

Pripadne ma doplňte, čo ste z mojich reťazcov ešte vyčítali.

user agent si moze uzivatel zmenit na aky chce, ako chces dokonale detekovat stringy od nejakych srandistov (napr. ze si tam napise windows 3.1 alebo Amiga OS)? :))

U znamena encryption strength (v useragente je to kvoli dementizmu americkych politikov), niekedy dost potrebne info pre server, dnes uz ale asi nepodstatne. Nabuduce pouzit google :-)
User_agent

Parsovat user agent ma zmysel len v specialnych pripadoch ked od toho zavisi funkcionalita, a len niektoru jeho cast, nie casti ktore nepotrebujes.

Osobne mám tiež pozmenený string pre Firefox z vlastnej vôle. Tú pozmenenú časť som sem nedal. Lenže 95 % prehliadačov má string v poriadku, tak prečo by som si nemohol detekovať prehliadač a systém podľa stringu? Alebo vieš o lepšej možnosti?

Vyzkoušej si doplněk do IE IE7Pro - má user agent nastavitelný i na GoogleBot, takže bych nějakou funkci závisející na user agent nedělal.

User-Agent: Fiddler/2.1.1.1 (.NET 2.0.50727.832; Microsoft Windows NT 5.1.2600 Service Pack 3) - na "U" dlabu.

Prohlížeč:

User-Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; ImageShack Toolbar 4.3.5; .NET CLR 3.0.04506.30; MAXTHON 2.0)

EDIT// tady jsem ti vylovil nějaký agenty:

addr.txt
Maxthon