Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem domácí video

Zdravím,potřebovala bych poradit jak přejmenovat soubory typu VIDEO_TS,BUP,IFO, třeba na MPEG.Mám na počítač stažené domácí video, které bych však chtěla ještě prostříhat a pod. a většina přehrávačů tyto soubory nepodporuje.Děkuji předem za pár rad a prosím vysvětlete mi co nejjednodušeji (jsem začátečník);-)

I když se to nemá, tak můžeš soubor .vob přejmenovat na .mpg.

vob ti otevře skoro každý videoeditor. (třeba avidemux, mediacoder...).
----
Na přehrávání dvd videa můžeš použít VLC player soubor/otevřít složku.

Ide to vobec prehrat v tej kamere? Su tie subory prenesene v poriadku? (velkost suboru?) Nebol ku kamere nejaky program ktory to vie ulozit ako mpeg2 ? (bez rekompresie)
VOB subory su aj na normalnom filmovom DVD, takze mal by to vediet prehrat nejaky DVD prehravac. Mas nejaky DVD prehravac nainstalovany? Mozno nemas nainstalovany mpeg2 dekoder alebo co, skus si najst googlom nejaky dvd player a nainstalit, napr. micro dvd player alebo co ja viem aky chces.
Skusal si VLC player?

MY jsme si asi nerozuměli...já to nepotřebuji přehrát,a le prostříhat a udělat z toho nějaký smysluplný celek.Ke kameře žádný program nebyl a na kameře to prostříhat nejde, ale to už jsem tu psala.VCL a skoro všechyn ostatní srandy mi to video přehrávají,a le jakmile to vrazím do nějakého prográmku na úpravu videa, tak všude lítají chyby,nějaké bláboly o nepodporovaných souborech a pod.::)Proto se ptám jak ho předělat do mpeg??

ja ti rozumiem velmi dobre, chcel som vediet ci to video nie je poskodene, ked ti vsade lietaju chyby.
Mal by ti na to fungovat akykolvek DVD authoring software. Skusal si DVD shrink? Alebo skus vob2mpg alebo VobEdit apod (a zvol demultiplex, ziskas m2v (to je mpeg2 video a nejake mp3 alebo wav to je audio, multiplexovat video+audio do jedneho mpeg suboru mozes pomocou TMPGEnc, niekde v menu tools - multiplex). TMPGEnc mozno bude vediet aj demultiplexovat to VOB, skus (niekde v menu nastroje...). To su vsetko upravy bez rekompresie (a teda bez straty kvality).

Menovane tooly hladaj pomocou google.

P.S. mozes si precitat aj clanky na cdr.cz tykajuce sa zalohovania DVD, napr. 14150, to je ale uz s rekompresiou (strata kvality). Skus aj DVD Decrypter ze ci to VOB nemas zakodovane.

P.S.2. a k tomu

a le jakmile to vrazím do nějakého prográmku na úpravu videa, tak všude lítají chyby,nějaké bláboly

urcite tusis ze je nutne napisat nam aspon ze v akych konkretne programoch si to uz skusala otvarat, a presne ake chyby tam "lietaju".