Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nesmazatelný virus

Dostal se mi nejspíš do počítače virus. Vždy, když chci otevřít nějakou složku, objeví se mi toto okno: [http://img206.imageshack.us/img206/2493/beznzvulj3. png]. Když kliknu na OK, objeví se mi že stránka neexistuje, takže musím klikat na Storno. Zkoušel jsem Ad-Aware, Spyware terminator a Avast ale nic nepomohlo. Jak bych se ho mohl jinak zbavit?

dokud jim stránka vedoucí na "ok" fungovala, než ji nejspíš museli zrušit, dovedla by tě na program za výpalné, případně i k instalaci nějakého dalšího viru/botnetu.
přece nemáš anglická windows - tak proč chceš věřit podvrženému systémovému hlášení v angličtině?

těžko říct zda je infikovaný průzkumník = explorer.exe (mění občas verzi, datum a čas s automatickými záplatami), nebo zda to mají asociované s autorunem a .ini soubory v postižených adresářích, nebo je to nejspíš doinstalované jako shell extension pro adresáře.
pokud nepomůže antispyware a víš odkdy to dělá, mohl by pomoci návrat k bodu obnovení před tímto datem - jenže všichni pochopitelně surfují jako admoši, takže budeš mít nejspíš zavirované i zálohy v dllcache.

stáhni si nějaké prohlížítko automaticky startujících nesmyslů po startu a vypínej cos vědomně neinstaloval.

a pak svému účtu nastav pro surfování po netu jen práva user, žádný správce.

superantispyware nebo antivir je jen začátek. ale pokud máš během léčení nakažený pc stále připojen k internetu, je to skoro ztráta času.

a ten starter, nebo aspoň msconfig.exe, někdo radši hijackthis: co ze zbytečných blbostí bylo vypnuto? kolik položek se stále automaticky spouští po startu? výpis (můžeš ho sem fouknout):

regedit /E %tmp%\hklm_run.txt "HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run"

notepad %tmp%\hklm_run.txt

pravděpodobné spyware doplňky v internet exploreru - kolik jich máš nainstalováno? potřebuješ je? (msie - nástroje - spravovat doplňky - nesmysly zakázat)

běží ti ve správci úloh něco, co nevíš kde se vzalo, co to dělá, a není to součást windows?
ctrl+alt+del - správce úloh - procesy, nebo ten starter.