Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost HDD ke středu.

Jak je to s rychlostí čtení/zapisování dat ke středu disku?
Je pravda že ke středu disku se dat azapisují/čtou rychleji?
Jak moc je to v praxi poznat?
Jestli ano šlo by to něják vysvětlit proč tomu tak je?
Jeslti to pravda je, tak proč linuxové distribuce vytváří swap oddíl na HD na konec a né na začátek disku? :)
Jak udělat aby swap byl pořád na začátku ve windows? má to cenu?
:))

Těmito problémy se vůbec nezabývej. Jedná se spíš o teoretické hodnoty a v praxi nic nepoznáš. I když disk pracuje, stejně rejdí hlavičkama sem a tam a to ho zdržuje nejvíc. Pokud chceš mít rychlejší disk, zainvestuj do modelu s 10k otáčkami.

Kdysi mě napadlo že si udělám swap soubor na začátku disku ale potom ta kocovina polevila a řekl sem si že to nemá cenu. Smysl má převést jej na druhý fyz. disk ale ani to dneska asi nepoznáš (dneska má každý velkou ram,giga ram stojí pár kč- dřív bylo paměti málo)