Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využiji tuto grafiku v mém pc???

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat-mám základní desku 7VT600P-RZ-C Gigabite,Athlon XP 2500+,2GB PC 3200 400mhz ddr pamět,Leadtek Winfast GeForce 7600GT AGP 256MB RAM DDR3.Když koupím grafickou kartu Sapphire Radeon HD 3850, 512MB DDR3, fan, AGP zvedne se mi výkon?A nebude ho brzdit procesor???Prolítal jsem hafo diskuzí a kažý tvrdí něco jiného.Potřebuji slyšet názor odborníku :-) Děkuji za odpověd

To sa neda takto povedat, zavisi to od poziadaviek konkretnej hry, u jednej hry to zrychlit moze a u inej zas nie (u tej hry kde to teraz brzdi CPU :)
Zrovna teraz mas vpravo v spravickach toto megatest-9-grafik-proti-13-procesorum-co-se-vyplati -koupit mozes si tam skusit pozriet su tam testy roznych kombinacii v roznych hrach... Nie sice tie tvoje komponenty, ale da sa z toho vytvorit si trochu obraz - napr. ze vplyv CPU zavisi aj od typu hry a rozlisenia hry apod.

zainvestuj, kup nejaky amdx2 proc, desku, pameti a udelej si novej kompik .. a nevyjde to az tak draho a rozdil bude znatelny. pokud koupis tuto grafiku do stavajiciho PC tak si polepsis maximalne v nekterych hrach ktere nejsou zavisle na cpu.
A to si jeste nenapsal jaky mas zdroj ..

Já bych to nedoporučil. Za prvé je otázka jestli to vůbec pojede protože čipset tvojí základní desky je dost vybíravý a třeba na radeon R2600 pro agp jsem na kt600 nerozjel.

Za druhé amd na tyhle karty sere a nedodává pro ně ovladače takže dostaneš nějaký na cd a pak seženeš nějaký tři různý kompilace na internetu ale třeba nfs pro street mi s tou R2600 nejelo s žádným.

Za třetí ta 7600GT je relativně slušná karta a nečekal bych moc velký nárůst výkonu (kdyby vše klaplo) protože cpu je prostě slabej a nové hry prostě neutáhne. Aby ses potom nemlátil do hlavy s kartou pro agp co ti bude k ničemu protože ji do nového pc nestrčíš.

Opravdu by to chtělo počítač prodat a postavit nový nebo vyměnit desku, cpu a ram a pak koupit grafiku do pcie. Cena bude při dobrém výběru vyšší o 3-4tisíce než koupě samostatné karty (plus můžeš staré díly prodat za cca 1000) ale bude to mít smysl.Bude ale potřebovat zkontrolovat i sílu a kvalitu zdroje.

Určitě bude lepší pořídít něco novějšího. V nedávné době jsem také skládal nové pc.

AMD Athlon 64 x2 4000+
product.jsp

GIGABYTE GA-MA69VM-S2
product.jsp

RAM A-data 2048 mb 667 mhz cl 5
product.jsp

Asus EAH3650/HTDI/256mb
product.jsp

Samsung HD250HJ - 250GB SATA II
product.jsp

Dneska by mě to vyšlo na 5 848 kč. S touto sestavou si zahraju jakékoliv hry na max. detaily bez antilashingu takže maximální spokojenost :-).

Suhlasím s ostatními, myslím si že to bude finančně ještě méně náročné než psal MM_tank. Zrovna předevčírem jsem přestavoval PC-majitel měl úplně stejné dilema jako ty a prakticky stejnou sestavu, dal jsem mu tam:
AMD Athlon X2 5000+ BOX-1800,-
DDR II 2048 MB 800 MHz A-DATA-850,-
MB Asus M3A78-EMH, AMD 780 G -1600,-
Celé to stálo bez práce 4250,- Kč vč. DPH.
Díly stávající prodáš za 1000,- Kč
Takže tě to přijde na 3250,- Kč, čili jen o 550 Kč více než kdybys kupoval kartu do staré sestavy s nejistým výsledkem a máš nový počítač.
Deska má integrovanou grafiku na níž hráči nešetří chválou a když přestane stačit tak v budoucnu můžeš dokoupit novou. Hry nehraju ale vždycky se ptám zákazníků jak jsou spokojení. Jejich reference mě utvrzují v tom že je to v současnosti nejlepší řešení pro přestavby PC běžných uživatelů. Prostě za málo peněz docela dost muziky.

Sterjdabrabenec napsal - Suhlasím s ostatními, myslím si že to bude finančně ještě méně náročné než psal MM_tank. Zrovna předevčírem jsem přestavoval PC-majitel měl úplně stejné dilema jako ty a prakticky stejnou sestavu, dal jsem mu tam:
AMD Athlon X2 5000+ BOX-1800,-
DDR II 2048 MB 800 MHz A-DATA-850,-
MB Asus M3A78-EMH, AMD 780 G -1600,-
Celé to stálo bez práce 4250,- Kč vč. DPH.
Díly stávající prodáš za 1000,- Kč
Takže tě to přijde na 3250,- Kč, čili jen o 550 Kč více než kdybys kupoval kartu do staré sestavy s nejistým výsledkem a máš nový počítač.
Deska má integrovanou grafiku na níž hráči nešetří chválou a když přestane stačit tak v budoucnu můžeš dokoupit novou. Hry nehraju ale vždycky se ptám zákazníků jak jsou spokojení. Jejich reference mě utvrzují v tom že je to v současnosti nejlepší řešení pro přestavby PC běžných uživatelů. Prostě za málo peněz docela dost muziky.

Tak dle toho soudím že bych se do šesti tisíc vešel...

To bylo myšlený asi tak - vytáhneš desku s procesorem a pamětma a grafikou a nahradíš to tím výše popsaným. Cena je 4250 ale v té ceně není grafická karta jen integrovaná na které nějaké hry jedou.

Prodáš desku, cpu a paměti -řekněme že budeš docela šikovnej a za desku plus cpu budeš
chtít 800, za 2*1gigo 800 a za grafiku taky 800 tak můžeš dostat 2400kč potom došetříš ten litřík a drobný a koupíš si tu 3850 a dáš ji do pc.

Nesmíš ale zapomenout zkontrolovat zdroj. Měl by být tak 400w. (levný Eurocase stojí cca 600).

Otázka je jestli není lepší prodat celou bednu a koupit celý nový pc. Určitě je to o něco dražší (1000-2000)protože těžko za disk a mechaniku a bednu dostaneš plnou cenu nového ale má to i výhodu že budeš mít zase věci nové (větší disky, lepší zdroj)a v záruce. Zase můžeš narazit na někoho kdo třeba na počítač na kterém jdou hry řekněme za 4000-4500slyší.

Záleží dost na tom jaký máš disk (velikost a provedení - jestli pata tak ti spíš bude zavazet-nové desky umí jen dvě pata zařízení) a jestli budeš muset kupovat ten zdroj.