Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno port forwarding

no mam taky problem:
chcem si zahrat s kamoshmi na cez net battlefielda. Server hry som nastavil aby pracoval s portom 14567
Server spustam na notasi.
zapojene to mam takto:

[b3tvno.jpg]

teda:
linka>glitel GT-318 RI> D-Link DI-524>notebook

na notebooku som nastavil stacicku ip, nech sa nemeni teda:
IP: 192.168.0.150
brana: 192.168.0.1 (wi-fi)
pref. DNS: 192.168.1.1 (modem)
sec. DNS: 192.168.0.1 (wi-fi)

skusal som napr. DMZ takto:
1. v modeme priamo adresa notebooku teda 192.168.0.150 a vo wi-fi to iste nastavenie
2. v modeme adresa wi-fi teda 192.168.0.1 a vo wi-fi adresa notebooku 192.168.0.150
ani jedno neislo :(

potom som este skusal NAT -- Virtual Servre
v wi-fi mam stale virtual server s portom 14567 a presmerovanim na adresu ntb 192.168.0.150, len som skusal v modeme dve varianty - virtual server s forwardovanim packetov na wi-fi router a druha varianta priamo na notebook. A stale nic :(
vie mi niekto poradit ako to mam vsetko nastavit, alebo bude jednoduchsie ked si kupim jedno zariadenie s modemom ,AP... ?
okrem toho som to skusal aj cez hamachi ale bez akychkolvek zmien v wi-fi a modeme a taktiez sme sa nevideli na LAN
dakujem

tvůj problém je v tom, že máš dvě sítě za sebou, takže musíš:

a) nastavit forwarding na obou routerech (na prvním na IP adresu druhého, na druhém na IP adresu notebooku)

b) přepnout glitel do Bridge režimu, na D-linku nastavit PPPoE a forwardovat přímo na notebook (protože poté D-link dostane veřejnou IP adresu) Toto řešení je IMHO lepší než a)

no skusil som to ale ked som nastavil glitel ako bridge a d-link na PPPoE a prestal mi funguvat internet, nedalo sa cez web dostat na glitel, dalo sa dostat iba na d-link
nastavil som to takto:

glitel: Advanced Setup>WAN
editol som to PPPoE co tam bolo
VPI:1
VCI:32
Service Category: UBR without PCR
potom som zakrtol Bridging
Encapsulation Mode : LLC/SNAP Bridging
teda:

VPI / VCI:  	1 / 32
Connection Type: 	Bridge
Service Name: 	pppoe_1_32_1
Service Category: 	UBR
IP Address: 	Not Applicable
Service State: 	Enabled
NAT: 	Enabled
Firewall: 	Enabled
IGMP Multicast: 	Not Applicable
Quality Of Service: 	Enabled

co teraz?
nieco ohladom tej 1. moznosti som sa docital tu:
www.portforward.com