Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kódováná videa

Jde o kódování videa ze zdroje mpeg2 (DVD) do dalších formátů, např. h.264.

Dotazy:
1) Jakej použít filtr proti "artefaktům" v obrazu starých filmů? Např. filmy ze třicátých až padesátých let - poškozené snímky obsahující "malé bílé skvrnky", "smítka" atd.

2) Má při dvoupr§chodovém kódování smysl oddělit úvodní a závěrečný titulky a kódovat je zvlášť s nižším bitrate?

3) Převod dělám programem AviDemux pod WinXP. Je rychlost převodu závislá jen na nastavení parametrů kodeku, nebo ji ovlivňuje i vlastní program a lze najít rychlejší?

Pavel

IMHO bych použil filtry v sekci šum - máš tam náhled, tak si vyzkoušej, který padne.

add2 : zbytečnost. První průchod počítá, co se bude jakým bitratem dělat, aby výsledná zadaná velikost pasovala. Bílé titulky na černým pozadí zmenší co to půjde.