Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vykon PC

tak jsem si poridil novy stroj,koupil org wokna Vista 64bit Home Premium.Jenze...hry mi nejedou jak jsem ocekaval,napr pri hrani Empire Earth 3 mi po cca 10 minutach ve hre vyjede hlaska ''Nedostatek graficke pameti.Kvalita textur byla snizena'' a hra malinko zacne trhat.Turoka jsem zkousel na vyssi detaily a sekani bylo castejsi nez spatne pocasi v Londyne.....
Sestava je:
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600+ chladic CPU SCYTHE SCNJ-1100P Ninja Plus Cooler
MB: GB EP35-DS4,s775
RAM: DDR2 2x2GB 800MHz Transcend CL5 kit
VGA: Sapphire Radeon HD 3870 X2,1GB GDDR3/256b
HDD: 320GB WD3200AAKS/7200rpm/16MB/SATA2
Zdroj: FORTRON SAGA+ 450W/PFC/SATA/LN/PCI-E

nejake napady???

v obchode mi to k te sestave primo vnutili...nechal jsem se od nich ukecat a tak je mam no...jinak myslis ze by to vykonu ve hrach prospelo kdybych nahodil z5 Xp profi???a slo by provozovat xp a visty na jednom hdd ktery je rozdelen na dva?ze by na jednom bylo xp a na druhem vista.

v obchode jsem jim rikal ze chci orig windows.premluvili me ze 64bit visty jsou nakupem do budoucna kdyz uz mam 64 bit procesor...a ze hry mi tez pojedou no...proto jsem je tedy koupil,ale hry jsem si poradne teda jeste nezahral.jinak myslite ze to delaji ty visty u toho empire earth 3 s tou pameti grafiky???

no moment, to znamena ze to chce min vistu 32bit, ale nikde netvrdia ze 64bit nie je podporovany.
ja mam tiez home premium 64bit a este som nenarazil na hru, ktora by mi nesla - dokonca hravam aj niektore starsie klasiky, ktore o viste ani nepoculi a pohoda.

Kandidáti jsou následujcící:
Je to problém týkající se docházející paměti, takže:
1)
http://pc.poradna.net/flash/view/660-32-bitova-verz e-windows-vista-a-nahodne-pady-narocnych-her
(platí i pro 64-bitů)
2)
ATI je amatér při vývoji driverů. Nejsou schopní udělat pořádné drivery ani pro 32-bitů.
Např. centrální video utilita je naprogramovaná závisle na technologii .NET
Rozhodně bys měl tedy vyzkoušet vhodné drivery, jaké tam vůbec máš ?

cau mam podobnou setavu ato: cpu Q6600 MB Gigabyte P35 DS3 REV.2.1 chlazeni AC friezer 7 pro RAM patriot 800 mhz cl 4 4x 1GB v dualu VGA GIGABYTE radeon 3870 GDR4 512 MB HD SAMSUNG VERZE t166 320GB 2x ZDROJ chieftec 400W upravena refulace ventilatoru zdroje. a na vsem beha WIN Vista x64 ultimate legal oem. nezaznamenal jsem ze,by mi nejaka hra nejela a natoz se skubala vsechno pekne sviha jak ma. no jo azted sem si vsiml ze mas radeon x 2 tak se nediv hodne her neni staveno na dvou jadrove grafiky a nebo crosfire chceto experimentovat s s upravenymi ovladaci vyrobcu jako gigabyte,asus a jine saphihere bych vynechal.

jeste dalsi vec vykon zdroje pro tuto kartu je nedostatecny doporucuje se 550w a vic stakovym procesorem intel a radeonem x2 bude potreba zdroj o nominalnim vykonu 800w aspon nebo lze pridat pridavny zdroj fortron 300w co bude napajet grafiku pres pridavne napajeni tento product.jsp

Já mám Vistu 64bit a 8800gt a jede mi všechno. Možná bys to mohl vyzkoušet na nějaké momentálně rozšířenější hře typu Crysis, Bioshock a nebo změřit výkon v 3dmarku.

Hry jedou ve Vistě 64 o krapet pomaleji (kromě Crysis ten 64bit miluje) ale to co popisuješ je divné. Samozřejmě můžeš na stejný licenční číslo nahodit Vistu 32bit akorát si musíš sehnat instalační dvd.

S názorem těch prodavačů bych souhlasil- 32bit vista využije jen 3giga ram a přece jen sehnat 32bit instalační někde od kámošů dvd je snažší:-)

To ci je to dobre alebo spatne zavisi prave od teba. Napr. ja mam v 06ke len 3000 bodov a pre mna je to dobre :)) Na to co hram ja to bohate staci.

P.S. Ak chces vediet ze ci to je dobre v zmysle - ze ci to suhlasi s vykonom tej karty, tak 3dmark ma tusim aj internetovu databanku kde si to score porovnas s podobnou zostavou, tak si to porovnaj tam. (klika sa tam kdesi v 3DMarku po skonceni testov)

toto mi vypsal everest:
Vlastnosti CPU:
CPU typ QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600
Označení CPU Kentsfield
Krokování CPU G0
Engineering Sample Ne
Jméno CPUID CPU Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
Revize CPUID 000006FBh
Napětí jádra 1.163 V

Takt CPU:
Takt CPU 2400.0 MHz (originál: 2400 MHz)
Násobič taktu CPU 9.0x
CPU FSB 266.7 MHz (originál: 266 MHz)
Bus paměti 400.0 MHz
Poměr DRAM:FSB 12:8

Cache CPU:
L1 Code Cache 32 KB per core
L1 Datová cache 32 KB per core
L2 Cache 2x 4 MB (On-Die, ASC, Full-Speed)

pri baleni slozky 8GB zatez cpu 68%

To je vsetko dobre. Lepsie ti to uz nepojde

P.S. jedine ze by sa to prehrievalo a tym sa CPU silne podtaktuje. Stiahni si core temp, alebo lepsie speedfan - prepni sa tam na kartu s grafom (naklikaj si do grafu vsetky teploty ktore maju v nazve slovo core :), spust 3DMark a po skonceni si pozri graf teplot. Ak tam nieco ide nad 80°C tak sa to prehrieva.