Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s padáním PC

Ahoj všem,nedávno jsem si pořídil grafickou kartu Gforce 7600 GS.nejdřív se zdálo že je vše o.k ale podledních pár dnů mi neustále padá PC(modrá obrazovka se světlim textem,nebo taková ta hláška že se vyskytl problém a je třeba aplikaci zavřít)stává se to často při hraní ale nekdy(málo i při surfování po netu.podle programu V-Tuner3,který byl na CD s kartou mám teplotu grafiky ve windowsu tak 84 a při hraní třeba 97C.nevěděl byste nekdo co stim,popřípadě nějaké chlazení atd?
Mám AMD AthlonXP 2600+(1,92Ghz)768Mb Ram,350W zdroj Redstar.Grafiku Gigabyte Gforce7600GS 256 MB agp8x
PŘEDEM DÍKY ZA ODPOVĚDI

vidím 2 problémy:

1. zdroj - málo výkonný, nekvalitní značka.
2. špatné chlazení.

řešení (jak bych postupoval já):

1. oddělat bočnici a použít nějaký stolní ventilátor, fén (samozřejmě nastudeno 8-)) apod. tak, aby byla ofukována grafika. Pokud to pomůže, stačí zlepšit chlazení, tj. např. přidat do kejsu pod zdroj další odvětrávací ventilátor, pokud to nepomůže, tak vyměnit/reklamovat chladič na grafice

2. pokud není problém v chlazení (viz bod č.1), vypůjči si nějaký lepší zdroj (např. Fortron) s alespoň 400W výkonu

Osobně bych to viděl spíš na ten zdroj.

Já bych viděl ty stejné problémy. Jen dodám, že tato grafika je pasivně chlazená, takže přehřívání je dost pravděpodobné. Jsa vlastníkem stejné karty, stejně jsem si do PC přidal 8cm větrák s teromočidlem na ofukování grafárny, zas tak moc nevěřím, že se to dokáže uchladit pasivně i v dobře větrané skříni, pokud není na kartu směrován alespoň nějakej proud vzduchu.

Tak jsem přidal větráček.ochlazení funguje dobře,teplota klesla o 30 stupňů tj. na 50C...ale problém s pádáním přetrvává dále.zvláštní je že první týden to bylo vše O.K.Tak už jedině ten zdroj.Máte nějaký doporučení pro:AMD AthlonXP 2600+(1,92Ghz)768Mb Ram,Grafiku Gigabyte Gforce7600GS 256 MB agp8x.1x pevný disk 120Gb.1x DVD výpal.Zákl deska MSI Via KT6V chipset.myslim aby pasovaly konektory atd?

tak kup nový (pokud nikdo z kamarádů jej není schopen/ochoten na chvíli vymontovat z PC).

Ještě mě napadá - zkus odpojit nepotřebné komponenty od napájení (CD, druhý HDD, apod.) - tím by měl klesnou odběr a v důsledku toho by měla být stabilita vyšší. Pokud to tak bude, je to opravdu zdrojem.

P.S.: Zdroj "super kvality" RedSráč, který má na sobě "350W" je roven značkovému zdroji Fortron 250W - dává přibližně stejné tabulkové (uvedené na štítku) proudy, rozdíl je v tom, že ten Fortron ty maximální proudy přežije aspoň pár měsíců, kdežto RedSráč (a podobné) vyfičí za pár dní (ne-li hodin).

Kup slusnejsi zdroj. Nema ta graficka karta dodatocny napajaci konektor? Ak ano, je zapojeny?

P.S. alebo sem najprv napis text tej modrej obrazovky, to co je pred cislami, mozes aj prve cislo. A ako casto to nastava, ci uplne nahodne apod.

Prip. ak mas este tu staru graficku kartu tak skus strcit nazad staru, ak to so starou grafikou nebude robit, a s novou ano, tak je to hodne pravdepodobne zdrojom. Zarucit ti to ale nikto nezaruci ze ked kupis novy zdroj ze to bude OK. Pozeraj sa po nejakom slusnejsom 400W, radsej nech je oznaceny ATX2.0. A nie redfox ani eurocase ani bez znacky, ale nieco normalne (fortron, enermax, apod)

grafiku jsem zkusil vyměnit,ale po startovacím logu windows xp(dole běhají 3 modrý čtverečky)se nic nedělo,nebo spýš nebylo vidět.možná to je ovladačema(které jsem pouze aktualizoval k nové kartě)obě graf.karty jsou Nvidia.tak už fakt nevím co vyzkoušet.někdy po nastartování PC mi to ve windowsu hodí třeba hlášku typu ,,v dynamické knihovně se nepodařilo soubor najít"

Takže příklad problému:Spustil jsem hru titan quest,cca po 30 sekundách hraní to spadlo,naskočila modrá smrt a tohle jsem z ní opsal:Potíže pravděpodobně způsobil soubor NV4_disp.dll PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
Technické informace:STOP:0x00000050(0xffffff81,0x00000001,0x BF168177,0x00000000)
NV4_disp.dll-Address BF 168177 BASE AT BF 012000 DATE STAMP 481c 0584
Takže pokud to někdo umíte rozluštit?

Odinstaluj ovladac,
1) spravce zarizeni click -> graficke karty -> vlastnosti -> odstranit vse co tam bude.
2) odinstaluj grafiku v pridat odebrat
3) restart
4) nainstaluj znovu.
Nekdy se stava ze je zapotreba noveho ovladace v tvem pripade, pokud jsem cetl dobre si stary ovladac tam zanechal muze prave on delat neplechu. :puff:

To sa tu v poslednej dobre riesi kazdu hodinu. Na www.nvidia.com v sekcii download si najdi najnovsie ovladace, a tam budes mat vlavo aj link na Archiv ovladacov (driver archive) kde mas starsie. Ktosi tu nedavno pisal ze verzia 169.cosi mu pomohla, skus ale aj najnovsie a aj na www.guru3d.com v sekcii downloads su nejake upravene ovladace ("nvidia force ware (modified)") mozes skusit aj tie.
Nainstaluj aj najnovsie ovladace k zakl.doske, z webu vyrobcu zakl.dosky. Ak to nevies rozbehat sam odnes to do servisu.