Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Šílené napětí

Zdarec právě jsem si nainstaloval Speed Fan a šokovalo mě napětí kladné a záporné 12V větve:-?, vše se pohybuje kolem svého čísla, ale toto u -12V to ukazuje -2,32V a u +12V zas +4,93V. To je přece naprostá blbost. Ale někdy se to zvýší nebo sníží např.: o desetinku voltu, takže to asi fachčí. Je to možné? Můžu tomu programu věřit? Kdyby to byla pravda tak bych ten pc ani nezapnul že? Nevím jestli sem se zbláznil já, ten počítač, nebo ten program. Prosím pomoc:-(

PS: za kategorii se omlouvám, jestli to je pravda tak je to věc hardware a jestli ne tak software.

jj, nejlepsi zpusob mereni efektivniho napeti je pomoci stareho a dobreho analogoveho meraku, ktery neni zatizen chybou vzorkovani. Pokud by jsi presto mel pocit, ze se neco deje, osciloskopu se asi nevyhnes.

PS: tak jsem si vzpomnel, jak jsem meril zdroje Eurocase a Fortron s Barracudou. EC byl relativne v pohode, ale co udelal Fortron GLN za zvlneni... fuj. Navic linearni prubeh 5V zacal po pripojeni pripominat sinusovku +-0,1V. Humus...::)

Tak pro pořádek napětí je ok, program je pryč a už mu nebudu věřit tento problém je vyřešen.

Ale tímto problémem jsem objevil další viz obrázek výše., jak to tedy vyřešit? Ten PC není pro komerční účely je jen na doma a basta. Jak dát tu doménu dopryč? Nemám na to založit nové vlákno?

Tak nie si v domene, ale ten program pise hovadiny lebo asi nepracuje korektne s WinVista. Mozno by siel lepsie keby si ho odstartoval ako administrator nie ako user. Ale vykasli sa na to. Naco ti je everest? Nevies co si si kupil do PC?
Na kontrolu teplot mozes pouzit core temp a speedfan. Nezmyselne napatia ignoruj je to problem programu+HWmonitoring chipu a navrhu dosky, skutocne napatia su ale vporiadku, blbo to len prepocitava vycitanu hodnotu.