Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pád PC

Dobrý den, mám tuhle sestavu:

ASUS H110M-R
Intel Pentium G4500
Gigabyte Radeon RX 560 2GB
Kingston 4GB 2133MHz DDR4 CL15
Seasonic SS-400ET F3 400W Bronze 80Plus
Toshiba MQ01ABD100 (hdd z notebooku)

sestavu mám pár dní a dnes se mi stalo u hraní TES3 Morrowind s grafickým overhaulem, že se mi počítač vypl. Nenaskočil mi žádný error ani hláška, prostě se vypl jakobych držel natvrdo tlačíko na skříni, pak se znovu zase zapl a jede vše v pohodě. Monitoruju si využití a teplotu komponent, takže myslím že to přehrátí být nemohlo, když se to stalo gpu bylo využito na cca 70% při teplotě 60C a otáčkách ventilátorů 1100RPM, procesor využit na 50% 50C, dříve jsem zkoušel hrát The Witcher 3 a šlo mi to na vysoké detaily s podstatně vyššíma teplotama (gpu 70C cpu 60C) a jelo vše v pohodě. Myslíte že by to mohlo být slabým zdrojem? U grafické karty jsem někde četl že doporučené požadavky na zdroj jsou min. 450W.
Předem díky za odpověd.

Mohla to být i chyba paměti. Z jedné události bych nic nevyvozoval.

Doporučení výrobce grafik ohledně zdroje počítá s různými pyrotechnickými hrůzami z Číny - tudíž doporučení na 450W zdroj znamená, že kartě postačí kvalitní 350W zdroj.
RX560 stačí 75W z PCIe konektoru - teoreticky by mohl být problém tam, kdy MB nebyla schopna dodat dostatek proudu do konektoru.

Mám teď trochu strach PC zatížit, ať mi to zase nespadne. Kdyby to byla chyba paměti, tak by bylo třeba koupit kvalitnější RAM pamět a problém by se vyřešil? V případě že je to chyba základní desky jak ty píšeš, jak se to řeší dál?

Takže dál jsem spustit memtest, ten proběhl v pořádku, projel jsem SuperIP na všechny možné výpočty, ten největší trval asi 8 minut ale CPU nešlo přes 50C a vše dobře proběhlo, dokonce jsem si koupil novou čase s lepším chlazením, mám 3 120mm větráky ve předu které foukaj přímo na GPU a jeden výfukový vzadu který odvádí teplo přímo z CPU, není to top chlazení, ale problém by s tím být neměl. Jenomže dnes jsem pc zapnul, do teď jsem nehrál hry ani pc nijak nezatěžoval, byl převážně vypnutý, no a po 5 minutách se vypnul stejně jako předtím když jsem hrál. Znova zase najel, ale netrvalo to ani pět vteřin a vypl se zas a už na dobro. Já osobně si myslím že je to zdroj, ale než nabehnu do obchodu s tím že ho chci vyměnit tak bych se chtěl od vás ujistit že je to opravdu zdroj. Kontroloval jsem všechny kabely připojené na MB a nevypadá že by bylo něco spálené. Přijde mi to jako obyčejné selhání zdroje, jaký byste mi popřípadě doporučili vy o kterém vite že je držák? Dík za odpověď