Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SMS neumí UTF-8?

Jak je to s podporou znakových sad u SMS? Protože buď mám na výběr
1)Redukovanou sadu, kdy mám 160 znaků na zprávu, ale dojde k smazání diakritiky.
2) Úplnou sadu, kdy mám zpočátku 160 znaků taky, ale první napsaný znak z ne-Redukované sady sníží celkový dostupný počet znaků z 160 na 80(přibližně).
Tudíž SMS standard ani telefony neznají něco mezi podobné UTF-8, aby bylo k dispozici 160 znaků, ale aby znaky z ne-redukované sady zabíraly 2 a více bajtů?

Ano, myslel jsem to tak, že jsou omezeny 160 bajty (ony ty bajty jsou asi 7 bitové..., pak sedí 160*7=70*16). Tedy UTF-8 neumí? Přitom by to bylo vhod, reálně by to umožnilo SMS o délce 160 znaků - pár drobných., ale vč. diakritiky.

Tak znovu. Pokud SMS umí UTF-8, musí být možné do 1 SMS vecpat x jednobajtových znaků (Unicode 0 — 127) + y dvojbajtových znaků ( 128 —
2^(5+6)–1+128), z trojbajtových (128+2048 — 2^(4+6+6)–1 +128+2048), přičemž 160*7/8=140= x + 2y + 3z... (ignoroval jsem 4–6 znakové sekvence). Je tedy chyba v mém telefonu, že to neumí (umí jen 160 7bitových znaků nebo 70 16bitových),nebo takový standard existuje? Kteý telefon to například umí odeslat a který přijmout? Umí to třeba free SMS brány?