Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ntb s Win10 startuje na druhý pokus

Ahoj dostal se mi do ruky starší notes Acer s Win Vista. Přeinstaloval jsem na něj Win10 a ntb při startu zatuhne (při točení se teček v kruhu). Pokud ho natvrdo vypnu naskočí v pořádku a normálně běhá. Pro jistotu jsem vyměnil disk a překlonoval na něj systém. Bohužel to nepomohlo, testoval jsem i paměti memtestem, prošli 3x jako pass bez chyb. Tak a teď začínám být bezradnej. Nedělá zmatky BIOS nebo chyba Win 10, třeba opravit spouštění?
Ntb Acer AMD X2, 4GB RAM, HD 3200, vymeněný disk 320GB Sata, vyfoukáno od prachu. Baterie tedy KO ntb a má dost najeto.
Díky.

Má ten notebook na Win 10 drivery? Ne? Tak tam hoď zpátky ten systém co tam byl a nech to. Tohle dle mě je pravděpodobně ovladačů a jelikož ntb měl originálně Vistu, dost pochybuji že má drivery na desítku. Tak tam vrať co tam bylo, kdyžtak tam hoď sedmičku (tam by Vista drivery TEORETICKY mohly fungovat) a kdyby ani to ne, dej tam Vistu.

Resetni Bios, vyskratuj ho Jumperom lebo ideš na MBR, a až teraz sprav čistú inštaláciu, samozrejme na zmazaný prvý sektor disku nástrojom Diskpart - clean a format NTFS.

Tiež je možné, že desina nahradila originál ovladače určené pre HW svojimi generikami z dielne MS, pričom kolidujú so súborovým systémom prípadne sú hľadané a nahradzované v nesprávnych kľúčoch Registrov počas zavádzania OS. Preto vzniká spomenutá "prodleva".