Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnovenie Win 10 vs viry, spyvare atd.

Ahoj,

zaujimalo by ma, ako dokladne funguje obnovenie win 10 do tovarenskeho nastavenia. Nemyslim teraz na obnovenie zo specialnej particie, ktore povedzme ponuka vyrobca NTB. Vyslove sa pytam na funkciu zabudovanu priamo vo win 10.

Na webe sa pise: Obnovení počítače do továrního nastavení
Odebrat všechno
Přeinstaluje Windows 10 a odebere všechny vaše osobní soubory.
Odebere aplikace a ovladače, které jste nainstalovali.
Odebere změny, které jste udělali v nastavení.
Odebere všechny aplikace nainstalované výrobcem počítače. (Pokud byl počítač dodaný včetně Windows 10, aplikace od výrobce se znovu nainstalují.)

Pokud máte v úmyslu počítač darovat, recyklovat nebo prodat, použijte tuto možnost a zvolte úplné vyčištění jednotky. Může to sice trvat jednu nebo dvě hodiny, ale znesnadníte jiným lidem obnovení souborů, které jste odebrali.

Otazka znie, je to rovnocenna nahrada za cistu instalaciu ak je pocitac zavirovany alebo zavsiveny roznym bordelom?

V podstatě,když budeme důslední,tak není. Jediná jistota odvirování a odvšivení je čistá instalace na zformátovaný disk a nepoužít žádné programy nebo soubory z původního Windowsu. Ale toto je těžká teorie.