Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová ram

Dobrý deň, mám otázku. V mojom počítači mám 8 gb ram (2x4) v slotoch 2, 4 a chcel by som upgradnuť na 16 gb tak že by som medzi ne dal single 8 gb ram. Moja otázka je že či by to nejako vadilo keby som nechal voľný jeden slot a či by to bolo OK. Moja motherboard je MSI 970 gaming. Za odpovede vopred ďakujem

Mohlo by to fungovat ale to už by si nemohl využít ten poslední slot a navic by jsi musel neco nakonfigurovat v biosu, jakoze tu ramku musi "virtualne rozdelit na dva moduly". Prave v tom posledním nevyuzitelnem slotu by byla ta virtualní polovina toho osmigigoveho modulu. System nedokaze spolupracovat s 2x4 a 1x8.. Doporučuji koupit spíše 2x4.