Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autorské práva Filmů, programů,

Zdravím,

mám otázku když mám stažený film "Rychle a zběsile 8 Cz-dabing" je to trestný když to dělám přes stránku Prehraj.to a premium si dávám přes FB?

nebo jinak stáhnu jsi Craknutý program z 'Nějaké stránky' např: Sony vegas 14-15

budu zato trestně odpovědnej?

Trestné to není podle trestního zákona. Je to ale, podle mě, v obou případech porušení autorského zákona. V prvém případě proto, že se jedná o nový film (a to znám termíny něco jako pro "vlastní potřebu"), který je mimojiné v distribuci dvd a bluray u nás až od zítřka, v případě druhém určitě nemáš licenci k tomu programu. Takže klidně můžeš stanout před soudem a stát tě to může v řádech tisícikorun a pokud se budeš šprajcovat tak i desetitisícikorun.