Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Online nástroj pro tvorbu textových šablon

Ahoj, prosím o radu ohledně způsobu, jak mít na internetu uloženy textové šablony. Je nutné, aby byly dostupné online, bylo možné je ze služby stáhnout do počítače pro zálohu a aby bylo možné mezi nimi rychle vyhledávat. Stávající vypadá viz screeny, nic složitějšího nepotřebuji (postrádám pouze možnost si šablony zálohovat).

Nemáte tip?

Děkuji.

Ako programátor by som odporučil git - stačí sa naučiť pár príkazov, prípadne použiť nejaký tool. Je to štandardný nástroj pre distribuovanú správu verzií zdrojových kódov, takže s rozbehanim klienta na akejkoľvek platforme nie je žiadny problém. Šablóny môžeš mať uložené na GitHube, takže budú verejné dostupné hocikomu. Výhodou bude, že si budeš môcť pozrieť všetky vykonané zmeny, prípadne sa vrátiť k starším verziám.

Ak budeš editovať tie šablóny vo VS Code, tak ten má integráciu s gitom zvládnutú úplne dokonale tak, že je to len na pár kliknutí. Tiež medzi nimi budeš môcť rýchlo vyhľadávať (Ctrl+P podľa názvu súboru, alebo Ctrl+Shift+F v obsahu).