Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přeinstalace (W7 na W10)

Dobrý den,mám prosbu syn chtěl přeinstalovat W7na W10,chtěl udělat čistou instalaci,ale vyskočila mu tabulka,
Systém nelze nainstalovat na tento disk má tabulku oddílu MBR.V systémech EFI lze systém Windows instalovat pouze na disky GPT.Byl by tady někdo kdo by mě prosím poradil co tím dělat,napadlo mě nechat ho formátovat v jiném počítači.
děkuji za odpověď.
Změna předmětu, původně: přeinstalace (Kráťa)
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kráťa)

disk je třeba kompletně smazat nějakým nástrojem na "low level" formátování povrchu (resp. disk-data shredderem), stačí prvních pár MB povrchu, aby se smazal MBR. Převádět disk rozhodně NEDOPORUČUJI, ideální postup je nechat si čistý disk rozdělit samotným installerem Windows.