Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Do nového pc s W10 nejde přes Backup vložit záloha emailů Thunderbird

Dobrý den, mám nové pc s Windows 10. Často jsem si zálohoval jak Firefox tak Thunderbird přes Backup a nikdy nebyl žádný problém. Až nyní.

Momentálně je funkční Thunderbird na starém pc s W XP. Tam jsem ho dával ze zálohy z již nefunkčního W 8.1. Mám na něm asi 7 emailových účtů včetně většího množství emailů.

Nyní si z těch XP normálně dávám zálohu Thunderbirdu přes Backup jako vždy, ale při obnovení ve W10 se mi po otevření zobrazí pouze jeden první účet s emaily a těch dalších 6 vůbec.

Neví někdo, čím by to mohlo být? W10 mám dnes poprvé, takže zrada bude asi tady. Dříve mi to nikdy nedělalo žádné problémy zálohovat a obnovovat Thunderbird včetně všech účtů.

Zložka pre mail a imapmail:
C:\Users\(users)\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\xxxxxxx.default\*.*

Sem musíš okopčiť profilové účty so zložkami a po otvorení Thunderbird nastaviť správnu cestu k individuálnym účtom, Nastavenie servera - Lokálny priečinok - cesta k účtu.
Osobne to takto nerobím lebo používam dualboot /multiboot/ a zložku pre maily mám uloženú na inom logickom oddiele určené pre všetky systémy v zložke (napr. pomenovanej ako "maily") spoločnej pre všetky OS.

Takže, ak reštartujem PC, spustím na mašine iný OS alebo spravím Recovery OS v prípade pádu alebo pokusného, úmyselného zavírovania škodnou či inštaláciou neželaným, domrveným SW, maily vždy zostanú nedotknuté (povedzme na disku F:\ v spoločnej zložke "maily" určenej pre SW Thunderbird a pre všetky systémy v ktorých je nainštalovaný bájny fták zn.: Thunderbird).

Tak mi to nejde. Já jsem to chtěl zkopírovat, stáhl jsem si to tu složku MAIL (900 MB), kde jsou všechny účty, ale zjistil jsem potom, že já tuto složku mám v tom novém pc v té složce, na kterou jsi odkazoval. Ale nevím, proč se to nezobrazuje a mám jen jeden účet? MozBacup to asi všechno přenesl spávně jako vždy, ale opravdu nevím, proč se najednou zobrazuje jen jeden, když tady je vše, co by mělo být.

Tak jsem z toho odkazu šel o pár úrovní výše, na celou složku Thunderbird, tu jsem zkopíroval celou a dal jí do nového pc, kde jsem složku Thunderbird vymazal a pomohlo to. Chtělo to prostě překopírovat celou složku 950 MB. Ale proč to nešlo přes ten MozBackup, to nevím. Ale mám to vyřešené. Takže děkuji.