Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání procesoru

Ahoj, mám procesor IntelCore2Quad E9550 2.83Ghz a větrák (cca rok) SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, který jsem vyčistil a problém přetrvává. Trápí mě vysoké teploty procesoru, v zátěži i 70C. Core #0 má hodnotu vyšší o 10°C než ostatní. Větrák se mi nechce vyndávat, jde to těžko a nechci to nějak poškodit. Nevíte, co s tím? Děkuji

To cpu je topeni, TDP 95, nejspis v minulosti dost pretapeny. Zkusel jsi i prepastovat a dobre utahnout chladic? Pokud i to nepomaha, tak lepsi foukac (dokup jeste jeden vetrak a namontuj z druhe strany zeber) na chladic a modlit se ze neni uz nakroucenej chip.

Parametry procesoru -
Minimum/Maximum operating temperature - 5°C - 71.4°C

1. kontrolovat usazení chladiče a regulace/nastavení otáček ventilátoru

2. znovu přepastovat

3. zlepšit výměnu vzduch v krabici = předozadní proudění

(jinak ten chladič bohatě výkonem stačí, tedy pokud splňuješ body výše)

Ten chladič je v pohodě, ale to CPU je topič, kdyby nebyl línej a přepastoval to, tak teplota spadne. A to nemluvím o tom, jestli to vůbec pastoval a čím, když tam dával před rokem ten chladič.
Zažil jsem hodně odborníků, co to tam dají na sucho a zrovna u takového procesoru tohle moc dlouho neprojde..