Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zařízení připojené k wi-fi

Dobrý den,
Prosím, chtěl bych skrze svůj počítač či jakékoliv jiné zařízení zjistit, která všechna zařízení využívají právě naši wifi a která zařízení jsou k naší wifi připojeny? Ve smyslu takovém, že jelikož vlastníme například počítač, tablet, televizi a mobil, tak jsou logicky nakonfigurována a připojena k wifi. Takže v případě, že třeba na televizi koukám na youtube, je logicky televize k wifi připojená. Chci se tedy zeptat, jak otevřít v počítači okno s tím, která všechna zařízení jsou k wifi připojena, abych zkontroloval, zda tam nemám připojeno zbytečně něco, co mi může odebírat nějaké % signálu a rychlosti připojení?

Kde takové nastavení a okno se zařízeními využívající wifi, najdu?

Děkuji

V návodu k routeru od TP link se uvádí adresy http://192.168.1.1 nebo http://192.168.0.1 - nejde ani jedna a nešlo to ani nikdy předtím...

Jinak zadávám takové uživatelské jméno a takové heslo, jak má naše připojení k wifi - tedy název sítě a heslo k wifi, to je ono, ne? Jinak nevím, jaké je uživatelské jméno a heslo. CO mám napsané na instalačním CD, které je stejně k ničemu, když IP adresy nejdou, tak tam je uživ jméno a heslo k wifi a to je snad i pro ten router na tu adresu tplinkwifi.net/ ne?

Aha a jak mám jakože připojit počítač, který je dole, k routeru, který je samozřejmě připojen i s anténou, kterou k PC nepřipojím - propojení tedy není kabelem fyzicky možné, leda odnést PC na půdu :D

To je vždy žádoucí propojit kabelem? TO slyším poprvé. Klidně mohu kontaktovat poskytovatele, ale nevím, proč to blokuje, když bych si s připojením mohl dělat co chci ;)

Takže nijak nezjistím, jaká zařízení jsou k routeru připojeny bez těchto kroků, ano? TO je na nic

Jaké podmínky musíš splnit, aby ses dostal do administrace routeru, se dočteš v manuálu k tomu krámu (třeba to půjde i přes wifi).
Mít i stolní PC připojený k síti přes wifi není obvyklé ani normální. Drát je drát.
Poskytovatel blokuje administraci routeru proto, aby se v něm někdo nemohl šťourat a rozhodit konfiguraci připojení, kterou by pak poskytovatel musel opravit ručně na místě. Častým řešením je to, že si zakoupíš svůj vlastní router, přivedeš kabel z půdy do obytných prostor a svůj router si na něj připojíš. A vněm už si logicky můžeš šťourat jak chceš.

v příkazovém řádku spustíš:

for /f "tokens=3 delims= " %a in ('route print ^| find " 0.0.0.0"') do start http://%a

(když nevíš přihlašovací údaje k tomu routeru nebo si je neumíš přečíst ze štítku, pak správa routeru není tvoje starost)

v routeru v menu: wireless - statistics (nebo: networ - dhcp - client list) je seznam připojených mac adres.
pro lepší zapamatování jim můžeš přiřadit popis a rezervovat "statickou" ip.

přístup do routeru není podmínkou, dá se použít nějaký ip scanner, free je třeba tento.
ten podle mac adresy síťovky zjistí výrobce.

to je dobré pro přehled. ale nezjistíš z toho, který osel stahuje torrenty přes wifi a zahltí celý tajný router.