Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Navigace - vybíráme navigaci TomTom

Ahoj,

dneska trochu z jiného soudku. Snad nevadí, ale vy tu víte vše a já nevím, kde jinde se zeptat :-)

Vybíráme navigaci... Určitě bychom chtěli TomTom, cena MAX 5000,-. Jezdíme hlavně ČR, Itálie, Chorvatsko, Slovensko, Polsko..., taková ta klasika.
Jednu TomTomku máme, ale je celkem stará, tenkrát jedna z nejlevnějších a máme problémy s čísly popisnými (ulicí tam je dost, ale pak to hlásí, že čp. nejsou k dispozici, přitom jsme si zaplatili i akualizaci...).
Koukala jsem, jaké teď TomTomy jsou a nějak jsem nepřišla na to, v čem jsou rozdíly - TT Start a teď čísla 20, 25, 52, 62..... . TT Go a TT Via (krom velikosti úhlopříčky a někde 45 zemí, někde jsem viděla 48 - všechny jsem ani nepročítala).
Kterou byste doporučili?
Táta si koupil TT Start 25 a je moc spokojený, až na to, že když je nějaká menší obec a do navigace se zadává v pořadí město-ulice-čp. a ta obec ulice nemá, tak to neumí přeskočit a dostat se rovnou k čp.. Ale to věřím, že nějak určitě jde, že? :-D

Díky
Zmena predmetu, pôvodne: Navigace (los)

oje odpověď je trochu mimo mísu.

Osobně jsem navigace zavrhnul. Mobil s výdrží je podle mne lepší. Lenovo Vibe P1m mi na navigování vydrží bez napájení několik hodin. S napájením jak potřebuješ.
Mapy se ti aktualizují automaticky a pokud použiješ např. Waze, máš naprosto aktuální informace a spotřeba dat je v řádu MB.
Pokud chceš něco většího - 7" a víc, pak malý tablet.

Vím že se vzdaluji od zadání, ale zkuste zvážit navigaci do mobilu. Používám Sygic na Samsungu A5, výdrž minimálně 5 hod. na baterii (samozřejmě se dá připojit na dobíjení přes 12 V zásuvku), mapy jsou offline, pouze informace o uzavírkách jsou online. Cena 20 Euro (mapy evropy, doživotní aktualizace jak map tak aplikace), za předpokladu, že chytrý mobil už máte. Navigace v chytrém mobilu jsou již na stejné nebo i lepší úrovni jako palubní ve vozech či jako samostatné navigace.

Navigaci může mít kdokoliv z rodiny, mobil nikomu nedám/nepůjčím... Chlap má telefon sice chytrý, ale na dnešní dobu, už zastaralý, pomalý. V plánu je koupě nového....až někdy...jednou... Já mám telefon lepší, ale určitě mu ho nedám s sebou, když někam pojede beze mě. Takže bychom raději klasickou. Jen se v tom umět vyznat...:-/

Problém dnešního toma je,že sice píšou doživotní aktualizace map,ale dnes se to má tak,že se aktualizuje podle čísla navigace přes net(účet) a u dnešní elektroniky se počítá doživotní tím způsobem,že platí 5 let od ukončení výroby daného výrobku.Pak se budou aktualizace map platit v balíčcích.On se tímto výrobce moc chlubit nebude.Já jsem to vyřešil-
http://www.ebay.com/itm/Android-WiFi-Dual-Lens-7-HD-1080P-Car-DVR-GPS-Navi-Rearview-Mirror-Dash-Camera/222509551956?_trksid=p2047675.c100623.m-1&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D44730%26meid%3D0e8952ed2eab4dcc918afd8e801befaf%26pid%3D100623%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D262932301774

za týden by měla dorazit a v základním vybavení-sygic +https://www.waze.com/cs
a protože to jede na androidu tak se nechá doinstalit jak gůgl map tak mapy seznamu.Vše zdarma.

A proč by jsi přišel o zrcátko?Je to větší než stávající o cca. 7cm na délku a když spí tak je to normální zrcátko a kamery jedou na pozadí.V případě příchozího telefonátu nebo použití zpátečky se zapne zrcátko nebo spustí parkovací asistent nebo ho normálně můžeš spustit a využívat všechny funkce.

Čo sa týka bezplatných navigácií do telefónu/tabletu, za mňa určite Mapfactor. Jednoduchý, intuitívny, zatiaľ bez väčších problémov. Občas hodí zmätočnú informáciu, ale stačí sa pozrieť čo ukazuje a riadiť sa tým. Bezplatný Sygic ma viac ako sklamal.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator

Pokiaľ základné funkcie nepostačujú, za 6€ sa dajú dokúpiť prémiové (alternatívne trasy, head up display) a takisto ak nepostačujú free mapy (veľmi dobre spracované, cca raz za mesiac aktualizácia), tak za 20€ sa dá kúpiť mapa Európy (TomTom mapy). Jediná škoda týchto TomTom máp je, že za aktualizáciu pýtajú 10€ aj napriek tomu, že licencia je doživotná.

Není nic lepšího, než když ve složité křižovatce někdo na ten smartphone zavolá... :-D
Takže, tohle téma není vůbec od věci...

Já osobně bych hlasoval pro Garmin hlavně ve verzi map LifeTime s doživotní aktualizací.. Jejich software Navigon mám v mobilu a nemám výhrady (typicky precizní německá práce).
K dispozici off-line mapy pro cca 25 zemí evropy.