Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laptop se zaseknul na úvodní obrazovce Lenovo/černé obrazovce

Dobrý večer

Vlastním Notebook Lenovo který je víc než 5 let starý, ještě dneska kolem dvanácté fungoval tak jak jsem zvyklá (nejdřív se zasekne na bootovací obrazovce s logem W10, pak ho vypnu a po druhé funguje normálně) jenže teď začíná dělat problémy. Jak jsem psala v názvu, buď se zasekne na úvodní obrazovce "Lenovo" nebo zčerná a neděje se nic, po připojení nabíječky jsem ale narazila na toto: http://prntscr.com/gbclvi z čehož jsem vydedukovala, že se nemá "z čeho nabootovat", nebo ten Windows nemůže najít (napište jestli se mýlim, nejsem takovej ajťák)
Chtěla jsem zkusit přeinstalovat operační systém, ale další PC nemám, a jestli je chyba v hardwaru, tak tím stejně nic nesprávím
Doplňuji, že notebook jsem dnes naposled zapla ve vlaku a domů jsem ho táhla v batohu tak 3 hodiny, je možné že jsem s ním nějak špatně hodila a něco se stalo z hardwarem uvnitř...
Tohle asi k ničemu nebude, ale hardware:
4GB RAM
CPU Intel Pentium
Grafika Intel
Před pár měsíci byli problémy s pevným diskem, které jsem "údajně" opravila, ale očividně asi ne...

Předem děkuji za odpovědi

Pět let old? To tam byly sedmičky, že? Špatná zpráva: instalací W10 ses připravila o funkčnost recovery původního OS. Špatná zpráva 2): disk je skutečně možná (pravděpodobně) po smrti. Můžeš zkusit projet disk na chyby, bude-li OK, stáhnout a nainstalovat původní OS (s novým rozdělením disku), použít aktivační čísélko z nálepky na zádech notesu. Nebude-li OK, totéž, jen s novým diskem.

edit: Třískla jsi s tím strojem někde? Ještě bych zkusil zkontrolovat připojení disku (otevřít adekvátní dekl zespodu notesu, vyndat a znovu zandat disk) - BIOS o něm evidentně neví. Mohl se /disk/ nárazem pohnout ve štekru.

Ano původní OS byl Windows 7, a o nefunkčnosti Recovery jsem si vědoma.
Takže teď vlastně není nic co bych mohla udělat?
Projet disk bohužel nemůžu, zkusit přeinstalovat OS taky ne...
Kolik vůbec stojí nový disk + oprava + překopírování?
Jestli je disk skutečně pryč, bude mi stát ta oprava za to nebo bych měla začít šetřit na nový?
Když jsem ten disk kontrolovala naposledy programem HD *něco* (nemůžu si vzpomenout na název) byl tam jakýsi graf a skoro polovina sektorů byla označena červeně, tedy byli zničené. Když jsem je chtěla opravit přes /f chkdsk tak mi to psalo, že sektory byly opravené. Až teď mi došlo, že program logicky nemůže opravit fyzické poškození, ach jo...